28.07.2020
Sözcü gazetesinden İsmail Akduman´ın haberine göre Sarp Sınır Kapısı´ndan mevsimlik işçilere geçiş izni verildi. Corona virüs salgını nedeniyle 16 Mart´tan bu yana kapalı olan Gürcüstan-Türkiye arasındaki Sarp Sınır Kapısı, mevsimlik işçiler için tekrar açıldı. Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Hükümet Başkanı Tornike Rijvadze, vatandaşlarına mevsimlik işler için Türkiye´ye gitmelerine izin verdiklerini duyurdu.

 Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Hükümet Başkanı Tornike Rijvadze, ülke yönetiminin ve Kurumlar Arası Corona Virüsle Mücadele Koordinasyon Konseyi’nin vatandaşlara mevsimlik işler için Türkiye’ye gitmelerine izin verdiklerini duyurdu. Bu karar çay ve fındık için işçi bulamayan Türk üreticileri sevindirdi.

DAVETİYE ŞARTI VAR
Acara Özerk Cumhuriyeti Hükümet Başkanı Rijvadze yaptığı açıklamada, “Vatandaşlarımızın mevsimlik işler için Türkiye’ye 3 aylığına gitmeleri ile ilgili prosedür oluşturuldu. Bu kişilerin ilgili makamlara Türk işveren tarafından verilen resmi davetiye sunmaları gerekecek” dedi.

Bu haber 1272 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com