21.07.2020
Butik Koru Otel Artvin’de hizmete girdi Turizm kenti olma yolunda ilerleyen Artvin’de genç girişimcimiz Ahmet Esen Artvin’e Butik Koru Otelini kazandırdı.

 Daha önce Orman Bölge Müdürlüğünün misafirhanesi olarak Artvin’e hizmet veren daha sonra özel sektör tarafından Koru Otel olarak özel işletilen otel yıllardır Artvin’e gelen müşterilerine hizmet veriyordu.

Son işletmecisi Yeminli Mali Müşavir Belkıs Özdemir tarafından işletilen otel beş ay önce genç girişimci Ahmet Esen tarafından devir alındı.
Koru Butik Otel olarak bina ve otel konsepti baştan aşağı yenilenerek yeni yönetim anlayışıyla  8 Temmuz’da ilk müşterilerini kabul etti.
Genç girişimci işletme sahibi Ahmet Esen Koru Butik Otel hakkında şu bilgileri verdi. Kendisinin daha önce bir bankada altı yıl memurluk yaptığı ancak memleket hasreti ağır bastığını; ailesinden ve Artvin’den kopamadığını söyleyerek işinden istifa ederek beş ay önce Koru Otel işletmesini devir aldığını açıkladı.
İşletme sahibi Ahmet Esen, korona virüsüne rağmen tadilat çalışmalarına devam ettiğini, mevcut Koru Otelini yeni konsept olarak Koru Butik Otele dönüştürdüklerini ifade etti. Fizik mekanları; yeniden tabandan tavana çatıya, bahçeye kadar tamamen yenilediklerini belirten Esen, “Bugün modern, konforlu bir butik otel projesini çok şükür Artvin’de memleketimde hayata geçirdik. Bu çalışmamız bize kapasite olarak Koru Butik Otel 30 oda ve 67 yatak kapasitesi kazandırdık. Yani bir tur otobüsü gelince müşterilerinin tamamını konaklayabilecek kapasiteye kavuşturduk.”dedi. 
İşletmeci Ahmet Esen: “İşin başındayım. İlk kez turizm sektörüne girerek Artvin’e hizmet vereceğim. Hayalimin gerçekleşmesinde en büyük desteğim ailem oldu.  Koru Butik Oteli birlikte aile işletmesi olarak memleketime hizmet edeceğim.” açıklamasında bulundu.
Artvin’de turizm konaklama sektöründe en iyi hizmet vermek için iddiamız var” diyen Ahmet Esen, “Koru Butik Oteli doğa içinde huzurun adresi olacaktır. İl dışından gelen konuklarımıza yataklı hizmet verirken il içinde ise konuklarımıza yeme- içme hizmeti ve ayrıca  özel organizasyon ihtiyaçlarına da cevap vereceğiz.” açıklamasında bulundu.
Esen, özellikle Koru Butik Otelin bahçesi yeniden düzenlenerek doğa içerisinde dostların ağırlanacağı bir mekan kazandırdıklarını belirtti.    
Otel işletmecisi Ahmet Esen, “Sosyal medyada Koru Butik Otel olarak yer almaktayız.  Müşterilerimiz bizleri takip etsinler. Artvinli hemşerilerimiz de bu güzel yatırıma sahip çıkmalarını istiyor, desteklerini bekliyoruz.” açıklamasında bulundu.  
Ahmet Esen Koru Butik Otelin, otel konseptinin oluşturulması için Artvinli genç  mimarlarımızdan Merve Keskin Yapar ve Tayfun Yapar çifti gece gündüz çalışarak bu güzel konsepti hazırladılar kendilerine de ayrıca çok teşekkür ediyorum.”dedi.
Ahmet Esen açıklamalarının sonunda şunları kaydetti: “Yeşil Artvin’imiz de Koru Butik Otel  doğanın içinde huzuru bulacağınız ve  kendi evinizde hissedeceğiniz yöresel yemek ve sunumlarla farkımızı fark edeceksiniz. Koru Butik Otel’de konaklama hizmeti almak isteyen müşterilerimiz dostlarımız bizleri arayabilirler. Tel: 0466 212 65 65 GSM: 0532 120 43 08 ulaşabilirler. Adresimiz Artvin Merkez Yeni Mahalle (İskebe Mevkisinde ) Lise Okul yerleşkesinin yanındadır.”
 

Bu haber 2623 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Hatice Nur. ERSÖZ

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com