16.07.2020
HAYVANCILIK İŞLETMELERİNE HAYVAN BAŞINA YEM DESTEĞİ Kovid-19 nedeniyle, küçük kapasiteli hayvancılık işletmelerine Bakanlık tarafından bir kereye mahsus yem desteği verilecek.

 İl Tarım ve Orman Müdürü Dursun Okur: "Yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yem tedarikinde zorluk yaşayan küçük kapasiteli hayvancılık işletmelerine Bakanlığımız tarafından bir defaya mahsus yem desteği verilecek" açıklamasında bulundu.

İl Müdürü Okur "Küçük kapasiteli hayvan işletmelerine 2020 yılında bir seferlik yem desteği verilecek olup desteğe ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı 11.07.2020 tarih ve 31182 sayılı Resmi Gazete ´de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Bu desteklemenin amacı; Kovid-19 salgını nedeniyle yem tedarikinde zorluk yaşayan küçük kapasiteli hayvancılık işletmelerine, yem maliyetlerindeki artıştan olumsuz etkilenmelerini önleyerek üretimde sürdürülebilirliğin ve üretici fiyatlarında istikrarın korunması amacıyla Bakanlığımız tarafından bir defaya mahsus yem desteği sağlanacaktır. İlgili karara göre; sığır başına 65 TL, küçükbaş hayvan başına 6.5 TL yem desteği verilecektir. Destekleme Bakanlığımız kayıt sistemlerine kayıtlı işletmelerden; manda dâhil 20 başa kadar (20 dâhil) anaç sığırı ve/veya besilik erkek sığırı olan yetiştiricilere hayvan başına 65 TL, 50 başa kadar (50 dâhil) anaç küçükbaş hayvanı olan yetiştiricilere hayvan başına 6,5 TL olarak belirlenmiştir. Yetiştiricilerimize hayırlı uğurlu olsun." temennisinde bulundu.
 

Bu haber 2967 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : 08HABER

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com