16.07.2020
Geçtiğimiz günlerde Yusufeli Dokumacılar Köyü’nde yaşanan yangın felaketinin yaralarını sarmak amacıyla Artvin Belediyesi tarafından başlatılan yardım kampanyasında toplanan yardım malzemeleri Dokumacılar Köyü’ne ulaştırıldı.

 Yusufeli Dokumacılar Köyü’nde yaşanan yangının yaralarını sarmak için Hopa, Borçka, Ardanuç ve Şavşat Belediyesi yardım malzemeleri toplayarak, Artvin Belediyesine gönderdi. Burada Artvin Belediyesi tarafından toplanan yardım kolileriyle birleştirilen yardım malzemeleri bir kamyonla Yusufeli Dokumacılar Köyü’ne gönderilerek köydeki ihtiyaç sahiplerine verildi.  

Yardım malzemelerini dağıtmak için Yusufeli Dokumacılar köyüne giden Artvin Belediyesi Genel Koordinatörü Cüneyt Öztürk’e, CHP İl Başkan Yardımcı Orhan Atan, CHP İl Yerel Yönetimlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yusuf Topaloğlu, CHP Yusufeli İlçe Başkanı Barış Demirci eşlik etti. 
Artvin Belediyesi Genel Koordinatörü Cüneyt Öztürk; Belediye Başkanı Demirhan Elçin’in, yoğun programlarından dolayı Dokumacılar Köyü’ne gelemediğini fakat geçmiş olsun dileklerini ilettiğini söyledi.
Türk toplumunun örf ve adetlerinde zorda kalana yardım etmenin çok önemli bir kavram olduğunu belirten Artvin Belediyesi Genel Koordinatörü Cüneyt Öztürk;
“Bizim örf ve adetlerimizde zorda kalana yardım etmek var bu da bizim asli görevimizdir. Bizim de yönetim anlayışımızda ihtiyaç sahibi olana yardım etmek var. Bu kapsamda Yusufeli Dokumacılar Köyü’nde evleri yanan yurttaşlarımızın ihtiyaçlarını sağlamak için yardım kampanyası düzenledik ve bir hafta gibi kısa bir süre içerisinde bir sürü yardım malzemesi topladık. Yardım kampanyamıza desteklerini esirgemeyen vatandaşlarımıza göstermiş olduğu hassasiyet için teşekkür ediyorum. Bir daha böyle felaketlerin yaşanmamasını temenni ediyorum.” dedi.

Bu haber 3051 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : artvin.bel.tr

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com