12.07.2020
Emekçi ve Halkçı Başkan Ergül Akçiçek Çay bahçelerine yol yapıyor, çay topluyor, çay üreticisine sahip çıkıyor, haklarını savunuyor!..

 Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, halkçı ve emekçi başkan olarak tanınıyor.

Bunu sözden öte icraatı ile de yapıyor. Hafta sonları ve mesai saatleri dışında, belediye başkanlığı görevini en iyi şekilde yapmaya çalışırken kalan zamanını Kemalpaşa halkı ile ailesiyle birlikte ya da bağ bahçesinde çalışarak geçiriyor.
 
Alın teri ve emek ile sadece sözle değil bedenen ellerindeki nasırıyla, alın teriyle çalışan ve çayını toplayıp çay alım yerine götüren Başkan Ergül Akçiçek, ÇAYKUR tarafından kota konulması sonucu özel sektörün çayı ucuza aldığını, bundan emekçiler adına duyduğu rahatsızlığı sosyal paylaşım sitesinden yayınladı. Emekçinin alın teri döken insanların hakkının verilmediğini bu şekilde hakkının yendiğini dile getiren Başkan Ergün Akçiçek yazdığı kısa anekdotunda şu ifadelere yer verdi;
"Hava güzel çayımızı da Mevlam verdikçe vermiş ama yöneticilerimiz 3 gün içinde kontejan uyguladılar. Müstahsili özel sektöre muhtaç bıraktılar. 3,270 olan yaş çay fiyatını 2,80’e indirdiler halkımızın emeğine yazıktır."
 
Bu paylaşımı ile ilgili kendisine ulaşan gazeteciye yaptığı açıklamada şunları söyledi;
“Hepimizin söylediği ve üzerinde uzlaşı sağladığı %100 sağladığımız üreten bir Türkiye, üreten bir Artvin üreten çalışan toplum diyoruz ülkemizi kalkındıracak olan da zaten bu anahtar cümlelerdir. Türkiye´mize baktığımız zaman doğudan batıya, kuzeyden güneye her mevsimin görüldüğü her ürünün yetiştiği adeta bereket fışkıran cennet topraklardır. Bu topraklarda her şey yetişir. Yeter ki siz bir tohum verin. Anadolu toprağı size bin tohum olarak iade eder.
Ama bir sorunumuz var ektiğimiz ürünün değerini alamıyoruz. Bu her ürün için geçerli. Ben çay için yazmıştım. Bu yıl gerçekten çaylarımız da çok güzel oldu bereketli oldu Ancak ÇAYKUR’un kota uygulaması nedeniyle özel sektöre vermek zorunda kalan üretici düşük fiyattan veriyor. Üretici parasını da peşin alamıyor. Anlayacağımız üretici mağdur oluyor.
Oysaki dinimizde geleneklerimizde ahlakımızda şu vardır; alın teri kurumadan insanların, emekçinin ücretini hakkını ödeyin. O da mutlu olsun, daha çok çalışıp üretsin. Ben de bir üreticiyim, emekçiyim. Elbetteki emeğimin karşılığını almak isterim bunu ben tüm çay üreticilerinin adına söylüyorum. Bundan dolayı paylaştım" dedi.
 

Bu haber 3684 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sami ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com