01.07.2020
Türkiye´nin en yükseği olacak Yusufeli Barajı´nın suları altında kalacak Yusufeli ilçesinin taşınacağı yeni yerleşim yerinde ilk cenaze defin işlemi gerçekleştirildi
 Artvin´in Yusufeli İlçesinde vefat eden Cevdet Ağduman (58) Yusufeli Barajı´nın suları altında kalacak Yusufeli ilçesinin taşınacağı yeni yerleşim yerinde toprağa verildi.
Yakalandığı hastalık nedeniyle tedavi gördüğü Atatürk Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hayatını kaybeden Ağduman için ilçede tören düzenlendi.
Ağduman´ın cenazesi imtiyaz sahibi olduğu Yusufeli Haber Gazetesi´nin önüne getirilerek burada vatandaşlardan helallik alındı.
Cenaze daha sonra buradan Yusufeli yeni yerleşim yeri mezarlığına götürülerek burada yeni tip koronavirüs tedbirlerine uygun olarak kılınan cenaze namazı sonrası toprağa verildi.
Cenaze namazına, Ağduman´ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Yusufeli İlçe Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin ve vatandaşlar katıldı.
Cenaze namazı öncesi konuşan Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Cevdet Ağduman´ın hem kişiliği hem de gazeteciliği ile ilçeye önemli değerler kattığını söyledi.
Ağduman´ın ilçede iz bırakan bir insan olduğunu kaydeden Aytekin, "İlk defa yeni yerleşim yerinin mezarlığına bir cenaze defnedeceğiz. Cevdet abinin vasiyeti bu yöndeydi. Bu Cevdet abinin yeni Yusufeli ilçesine ne kadar değer verdiğinin bir göstergesi. Yeni Yusufeli ilk ona nasip oldu. Allah nur içinde yatırsın, ailesine de sabırlar diliyorum”. dedi.
Artvin Valisi Yılmaz Doruk da Cevdet Ağduman gibi bir değeri kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını ifade ederek Ağduman´ın ailesi, yakınları ve basın camiasına baş sağlığı diledi.

Bu haber 4952 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : artvin.gov.tr

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 1 )
Taziye
Allah Rahmet eylesin. Ailesine, sevenlerine sabırlar niyaz ediyorum. Mekânı cennet olsun...
 Tuncel OLTULU -- 06.07.2020 14:52
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com