09.06.2020
Macahelli Vatandaş Kaymakam Bey ile Görüşemedi. Derdini Basından Anlattı Koronavirüs salgını mücadelesi kapsamında birçok rutin işler aksadı. Özellikle Artvin’in Borçka ilçesi Türkiye´de ilk karantinaya alınan ilçe olması nedeniyle daha çok sıkıntılı günler yaşadı. Bu salgın sonrası birçok vatandaşımız köylere giderek köyde evindeki evlerini onarmaya yenilerini yapmaya başladılar.

 Borçka Kaymakamı ile görüşmek isteyen İyem, Kaymakamlık binası kapıdaki görevli tarafından pandemi dolayısıyla Kaymakam Bey´in kimseyle görüşmediğini ve bu nedenle görüşemeyeceğini söylemesi üzerine görüşemeden köyüne geri döndü.

Kaymakamlığa geçmeden önce AK Parti Borçka İlçe Başkanı Şükrü Ertürk ile görüştüğünü söyleyen Nazım İyem, yaptığı açıklamada şunları söyledi:
 
"Ben Camili Havzası Maral Köyü sakinlerinden Nazım İyem. 70 yaşındayım. 2 çocuk babasıyım, uzun yıllar İstanbul´da ikamet ettim. 2 yıl önce köyüme döndüm. Köyümdeki dededen kalma evim çok eski olduğu için yağmur yağdığında su akıyor. İçeriye akrep yılan gibi hayvanlar giriyor. Gerçekten sıkıntılı bir durum var. Kendim için bir ev yapmak istedim. Bunun için Borçka´ya gelerek önce AK Parti İlçe Başkanı köylümüz olan Şükrü Ertürk ile görüştüm. Kendisine Kaymakam Bey ile görüşmek istediğimi ilettim. Bir netice alamadım.
İlçe başkanından çıkarak Kaymakamlığa gittim. Kaymakamlığın girişindeki görevli memur Kaymakam Bey´in pandemi dolayısıyla kimseyle görüşmediğini bu nedenle görüşemeyeceğimizi söyledi. Ben derdimi kime anlatacağım? Kaymakam Bey benim geldiğimden haberi olmadı! Yüz yüze görüşülemiyorsa başka yollar var. Yazılı da alabilirlerdi. Telefonumu da verebilirdim. Bundan Kaymakam Bey’in haberdar olmasını istiyorum..
Aklıma bunu medya yoluyla Kaymakam Bey´e ulaştırma fikri geldi. Başka çarem de yok. Siz rastladınız. Ben de sizin aracılığınızla Sayın Kaymakam’ımıza buradan ulaşmış oluyorum. Kendisine söyleyeceğim bazı ihtiyaçlarım olacak sıkıntılarım var. Çünkü benim 65 yaş maaşından başka hiçbir gelirim yok. Fındığım var, işte onunla geçinmeye çalışıyorum. Çocuklarım İstanbul´da. Eşim 2012 yılında bir asansör kazasında öldü. Yalnız yaşıyorum. Bu ev güvenli değil. Onun için çare arıyorum.
Ev yapımı için ihtiyaçlarım olacak. Evim yok acil ev yapmam gerekiyor.
Bunun içinde Sayın Kaymakam’ımızın yardımına ihtiyacım vardır. Kendisi ile görüşemediğimiz için üzgünüm çünkü Macahele gitmek gelmek 120 kilometre yol.
Ben 70 yaşında bir insanım üzerime yıkılacak kadar kötü durumda olan evin içinde yaşamak zorunda kaldığım için ev yapmak istiyorum. Buradan sizin aracılığınızla ulaşmak istiyorum. Çünkü yüz yüze görüşme şansı bulamadım. Üzgünüm. Ben telefonumu vermek istiyorum. Eğer beni arayan olursa mutlu olurum. 0534 0 64 32 08 Teşekkür ederim." dedi.
 

Bu haber 4775 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com