21.05.2020
ADD VE CHP GENÇLİK KOLLARI GENÇLERE NUTUK KİTABINI VE ATATÜRK BASKILI TİŞÖRT DAĞITTI! Atatürkçü Düşünce Derneği Artvin Şubesi ile Cumhuriyet Halk Partisi Artvin İl Gençlik Kolları Başkanlığı birlikte 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir etkinlik gerçekleştirdi.

 Atatürk´ün Samsun´a çıkışının 101. yılı, Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı´nın 85. yılı nedeniyle koronavirüs mücadelesi göz önüne alınarak kısıtlı olarak yapılan kutlamalar gerçekleştirildi.

Sosyal mesafe gözetilerek maskeli ve temas etmeden yapılan etkinliklerde Atatürk Anıtı´na çelenk kondu. Saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marş okundu.
Atatürkçü Düşünce Derneği ve CHP Gençlik Kolları İl Başkanlığı’nın birlikte gerçekleştirdiği Atatürk baskılı tişört ve Atatürk´ün yazdığı "Nutuk" kitabı gençlere hediye edildi.
Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Atatürkçü Düşünce Derneği Artvin Şubesi Başkanı Ayla Varan şunları söyledi;
"19 Mayıs Atatürk´ü Anma ve Gençlik Spor Bayramının bu yıl 101. yılını kutluyoruz.
Malum bu yıl bütün dünyayı adeta esir alan koronavirüs salgını nedeniyle ülkemizde de çok ciddi önlemler alındı. Bu kapsamda birçok etkinlikler yapılamadığı gibi 19 Mayıs Bayramı’mızı da kısıtlı olarak kutluyoruz. Atatürk Anıtı´na çelengimizi sunduk, saygı duruşunda bulunduk ve İstiklal Marşı´mızı söyledikten sonra adları daha önce belirlediğimiz gençlerimize Atatürk baskılı tişört ve Atatürk´ün yazdığı "Nutuk" kitabını gençlerimize ulaştırdık.
Nutuk, Türkiye Cumhuriyeti´nin kuruluşunun bir özetidir her gencimiz herkes mutlaka Nutuk´u okumalıdır. Biz, Atatürkçü Düşünce Derneği Artvin Şubesi olarak 19 Mayıs etkinlikleri kapsamında böyle bir çalışmayı yapmış olduk.
Biliyorsunuz, ülkemizin, Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, özellikle bir kere daha dikkat çekmek isterim ki; ülkeyi gençlere emanet etmiştir. O halde biz gençlerimizi en iyi şekilde donanımlı olarak yetiştirmek zorundayız. Gençliği iyi eğitim almamış, iyi yetişmemiş ülkeler ayakta kalamazlar.
Bu nedenle Atamızı asla unutmayacağız. Onun bize emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti´ne her zaman sahip çıkacağız. Nutuk kitabında yazılanlar Atatürk´ün bizlere vasiyetidir, uyarılarıdır. Onun içerisinde bize ışık olacak her şey vardır. Gençler için sadeleştirilmiş olarak yazılmış. Nutuk kitabını gençlerimiz okuyacak daha sonra kitaptan ne anladığını özet olarak yazacaklar.
Nutuk ile ilgili özet çıkarıp yazı yazan gençlerimize sürpriz hediyelerimiz olacaktır. Ülkemizi ve gençlerimizi seviyoruz. Atatürk´ün dediği gibi Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacak bu da gençlerimiz sayesinde olacaktır." dedi.
19 Mayıs etkinlikleri kapsamında Atatürk baskılı tişört ve Nutuk kitabının dağıtılması ile ilgili kısa bir açıklama yapan CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Altıparmak;
“19 Mayıs´ın ne kadar önemli olduğunu herkes anlatır söyler. Çünkü Eğer Atatürk Samsun´a çıkıp mücadeleyi başlatmamış olsaydı, bugün Anadolu toprakları bizim olmayabilirdi. Yurtsuz kalabilirdik Suriyeliler gibi vatansız da kalabilirdik. Bu nedenle Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, Türkiye Cumhuriyeti´ni çok iyi bilmemiz, öğrenmemiz ve çok iyi öğretmemiz gerekiyor.
Bunun için herkesin Atatürk´ün yazmış olduğu "Nutuk" kitabının okunması gereklidir. Bunu aslında Millî Eğitim Bakanlığı yapmalı. Nutuk´u her gencin okuması için çalışma başlatmalıdır.
Atatürkçü Düşünce Derneği Artvin Şubesi ile birlikte CHP Gençlik Kolları olarak biz bu etkinlik içerisinde yer aldık. Bundan dolayı da mutluluk duyduk 19 Mayıs´ın 101. yılını bir kere daha yeniden kutluyor nice asırlar boyunca kutlamak dileğiyle hepinize saygılar sunuyorum" dedi.
 

Bu haber 933 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com