21.05.2020
Artvin Ticaret ve Sanayi Odası (ARTSO) Dış Ticaretle ilgili olarak ihracat yapan ve yapma potansiyeli olan üyeler ile görüşme yaptı.

 Toplantıya Artvin TSO Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt,  Yönetim Kurulu başkan yardımcıları Okan Gültekin, Sedat Ali Öktem, sayman üye Adnan Recep Öztürk,  üye Özkan Öztürk, Ormanlı Orm. Ürn. Ltd. Şti. Yetkilisi Süleyman Alkan, GÜR-SON Sondaj İnş.Ltd.Şti yetkilisi Murat Çil ve Genel Sekreter Yüksel Çoruh katıldı.

Toplanda ihracat yapması yönünde desteklemek amacıyla Gür-Son Sondaj İnş. Müh. Mad. Su Tem.ve Araştırma İç ve Dış Tic.Ltd.Şti. yetkilisi Murat Çil ve Ormanlı Orman Ürn.İmal.İnş.Taah. İth.İhr.Müh.San.ve Tic.Ltd.Şti. yetkilisi Süleyman Alkan’ın ile görüş alışverişinde bulunuldu.
Süleyman Alkan; ilk defa ihracat yapmaya başladığını, bu amaçla Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliğine (DKİB) üye olduğunu ve ihracat yapmaya başladığını, İhracatını Gürcistan’a yaptığını ancak Covid-19 virüs salgını ve döviz kurlarının artması nedeni ile ihracat oranının düştüğünü, şartların yeniden düzelmesi halinde ihracatın daha fazla olacağını belirtti.
Murat Çil ise; sondaj işleri ile uğraştığını belirterek firmalarının da Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliğine (DKİB) üye olduğunu ve Sudan’a Sondaj Malzemesi ve Sondaj Makinesi ihracatına başladıklarını ilk malzemenin gemi ile yollandığını yaklaşık 1,5 aydır yolda olduğunu söyledi. Ancak Covid-19 virüs salgını nedeni ile Sudan’a gidemediği kendi ile birlikte 5 kişinin daha Sudan’a gideceği, yurt dışına gidecek olanlara uygulanan aşı uygulamasında bazı aşıların ilimizde olmadığı dolayası ile Rize’ye sevk edildiğini bildirdi.

Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt da; Bugüne kadar Odamıza bağlı üyelerin ihracat yapmadığı bu da akredite olan odamızın dış ticaret konusunda zayıf olduğunu artık iki üyemizin ihracat yapmaya başladığı diğer üyelerimize de örnek olacağı ve  arkasının geleceğini ümit ettiğini belirterek ihracat konusunda sizlerin ve tüm üyelerimizin arkasında olduğumuzu, ihracat konusunda çıkabilecek sorunların çözümü konusunda gerekli yerlere görüşerek yardımcı olma konusunda Oda olarak kararlı olduğumuzu belirterek ihracat yapa

Bu haber 880 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : ADEM GÜNGÖR

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com