17.05.2020
HAFTALIK SEMT PAZARI KORONAVİRÜS TEDBİRLERİYLE AÇILIYOR Koronavirüs nedeniyle yaklaşık 2 ay kapalı olan semt pazarı 18 Mayıs Pazartesi günü Artvin Belediyesi önünde açılıyor.

 TEDBİRLİ AÇILIYOR

2 aylık koronavirüs salgın sürecinin ardından başlayan normalleşme adımları kapsamında pazartesi günleri açılan haftalık semt pazarı 17 Mayıs Pazartesi günü koronavirüs tedbirleriyle meyve ve sebze grubu Artvin Belediyesi Hizmet Binası önünde, tuhafiye grubu ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü ( Eski Adliye Binası) arkasında yeniden Artvin halkına hizmet vermeye başlayacak.
Artvin Belediyesi önündeki semt pazarında, sosyal mesafe kuralından dolayı pazarcıların tümünün bir arada satış yapma imkânı olmadığından pazarcı esnafı çekilen kura ile 2 gruba ayırılarak bir hafta bir grup bir hafta bir grup tezgah açabilecek. Giysi grubu satışı yapan pazarcı esnafı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü (eski adliye binası) arkasında bulanan pazar yerinde tezgah açacak.
Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında, tezgahlar arasında 3 metre mesafe ile açılan pazara vatandaş, maskeli olarak alınacak. Pazarcı; tıbbi maskeli ve eldivenli satış yaparak müşterinin ürünlere el sürmesine izin vermeyecek. Pazarcı yanında dezenfektan malzemesi ve en 80 derece kolonya bulunduracak. Bu hususta gerekli denetim ve kontroller zabıta ekipleri tarafından gerçekleştirilecek.
 
Semt Pazarı Ramazan Bayramı arifesi olan 23 Mayıs Cumartesi günü de açık olacak.
 
 

Bu haber 1086 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : 08HABER

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com