17.05.2020
KORONAVİRÜS BİR GENCİMİZİ DAHA ELİMİZDEN ALDI! Koronavirüs (covit-19) bir gencimizin ölümüne sebep oldu. Aslen Şavşat-Tepeköylü olan, Bursa’da ikamet eden Elmacı ailesinin 2 ferdi koronavirüs nedeniyle hayata veda etti.

 Önce, emekli öğretmen Behçet Elmacı’nın eşi babaanne Sudiye Elmacı koronadan hayata veda etti. Ardından torunu Suniye-Seracettin Elmacı’nın oğulları Semih Elmacı, tedavi gördüğü hastanede maalesef kurtarılamadı ve 16 Mayıs 2020 tarihinde genç yaşta hayata veda etti.

 
Elmacı Ailesi kısa aralıklarla 2 ferdini kaybetmenin büyük acısını yaşadı. Semih Elmacı(30), 17 Mayıs 2020 Pazar günü Bursa’da sonsuzluğa uğurlanacak. Semih Elmacı, Artvin Çoruh Üniversitesi´nde muhasebe okumuş, özel bir şirkette muhasebeci olarak çalışmaktaydı ve bekardı.
Elmacı ailesinin Artvin’de yaşayan akrabaları derin bir acı yaşıyor. Şavşat Tepeköy’de yas var. Sevenleri cenazeye gidilemediği için Elmacı ailesine sosyal medya üzerinden ve telefondan başsağlığı veriyorlar.
Bu son ölüm bize şunu gösteriyor; koronavirüsün şakaya gelir yanı yok. Gençlere etki etmiyor, yaşlıları öldürüyor, algısı doğru değil. Artvin’de koronavirüs görülmüyor diye inanılmaz bir boş vermişlik, rehavet ve aymazlık var. İnsanlar tokalaşmaya, birbirleriyle sarılmaya başlamışlar. El vermeyenlere el uzatanlar kızmaya başlamış! Bu korkunç bir hatadır.
 
─Koronanın en etkili tedavi yolu koronavirüse yakalanmamaktır!
 
Semih Elmacı, gencecik bir kardeşimizdi. Korona yüzünden öldü. Biz Artvin’de, ilçelerde, başka illerde, Türkiye genelinde herkesi bir kere daha uyarıyoruz. Koronanın en etkili tedavisi bu virüse yakalanmamaktır. Sudiye Elmacı ve Semih Elmacı’ya Allah’tan rahmet, Elmacı ailesine sabırlar diliyoruz. Ruhları Şad, mekânları cennet olsun.
Şavşat- Tepeköylü olan Yalçın Temiz’in kurduğu Şairler whatsapp grubu“Has Dostlar” Semih Elmacı’nın ölüm haberi nedeniyle şiirlerine ara verdi.
 

Bu haber 1133 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com