15.05.2020
VALİ YILMAZ DORUK, ÇİFTÇİNİN İSTEĞİNE KAYITSIZ KALMADI ÇİFTÇİ SELAMİ TOSUN VALİ DORUK VE DSİ´YE TEŞEKKÜR ETTİ!... Vali Yılmaz Doruk, çiftçinin isteğine kayıtsız kalmadı. "14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü"nde derdini anlatan çiftçi ve aynı zamanda hayvan yetiştiricisi Selami Tosun´un sorununun çözülmesi için haberi DSİ Bölge Müdürlüğüne yönlendirerek gereğinin yapılması talimatını verdi.

 Haberin sosyal medya, radyo 08 ve 08 Haber´de yayınlanmasının ardından DSİ yetkilileri Selami Tosun´un Hatila yolu üzerindeki evine gelerek kısa sürede gerekenin yapılacağı müjdesini verdi.

Çiftçi Selami Tosun, Vali Yılmaz Doruk´a teşekkür ederek;
"Sayın Vali’mize ve DSİ´ye çok teşekkür ediyorum. Haber çıktıktan sonra buraya DSİ´den yetkililer geldi en kısa zamanda sorunun çözüleceğini söylediler. Çok mutlu oldum. Gerçekten çok büyük zorluklar çekiyorum.
Depo olmazsa olmaz. 15-20 baş büyükbaş hayvan var. Bizim içme suyumuz da bu. Plastik depo suyu bozuyor kokuyor, hayvanlar içmiyordu.
Allah devletimize, milletimize zeval vermesin! İnşallah su sorunumuz da kalıcı olarak bir gün çözülür." dedi.
 

Bu haber 640 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com