15.05.2020
ENGELLİ MAHMUT GÜNEŞE VEDA ETTİ Artvin onu, evden çıkamayan güneşe hasret engelli olarak tanıdı. Evine gelen gazetecinin bizden, yetkililerden ne istersin sorusuna; "Ben 43 yaşındayım. Engelli olduğum için evden çıkamıyorum. Ablam beni kaldıramıyor. Merdivenlerden inilmiyor, çıkılmıyor. Evden çıkıp engelli aracımla güneş görmek istiyorum. Şu evimizin yolunu yatırabilirseniz minnettar olurum.

 Güneşe çıkmak istiyorum, insanları görmek istiyorum demişti. Bu sese kulak veren dönemin Valisi Ömer Doğanay, Mahmut´u evinde ziyaret etmiş ve daha sonra yolu yaptırmıştı Mahmut da evden çıkarak insanlara gülümsemişti.

Vali Ömer Doğanay görevini devredip Artvin’den ayrılırken Mahmut’la vedalaşmadığının farkına varıp yoldan geri dönmüş, Mahmut’la helalleşerek Artvin´den ayrılmıştı.
Mahmut Acar, 45 yaşında hayata veda etti. Yaklaşık 6 aydır Artvin Devlet Hastanesinde yoğun bakımda tedavi görüyordu. 15 Mayıs 2020 Cuma günü vefat eden Mahmut Acar, 16 Mayıs 2020 Cumartesi günü Orta Mahalle’de sonsuzluğa uğurlanacak.
Mahmut Acar´ın ablası Tuntul Acar, daha 3 ay önce kız kardeşini kaybettiğini şimdi de küçük kardeşini kaybetmenin acısını yaşadığını belirterek; “Bundan 3 ay önce kız kardeşim Mahmut´a bakmak için Ankara´dan gelmişti. Mahmut hastanede yoğun bakımdaydı. Leyla bacım burada vefat etti. 3 ay sonra da Mahmut kardeşim öldü. 2 kardeşimi birden toprağa vermenin acısını yaşıyorum.
Mahmut yol olmadığı için evden çıkamıyordu dönemin Valisi Ömer Doğanay´ın girişimleriyle onun gezebileceği yol yapıldı. Mahmut ömrünün son 3 ayına doya doya dışarıya çıkarak, çok sevdiği özlediği güneşle birlikte insanlara gülerek geçirdi çok mutlu olmuştu. Ömer Doğanay Valimize çok teşekkür ediyorum. Mahmut onu çok severdi, hep dua ederdi.
Mahmut´a da Allah´tan rahmet diliyorum. başsağlığı dileyen dostlarıma da teşekkür ediyorum" dedi.
Artvin Engelliler Derneği Başkanı Hatice Nur Ersöz, Mahmut´un vefatı nedeniyle Artvin Engelliler Derneği adına yayınladığı mesajında; "Mahmut bizim için çok değerli bir kardeşimizdi onun ölümü hepimizi derinden üzdü. Mahmut son dönemlerini güneşe çıkarak gezebilmesi, Atatürk posterli kamelyasında insanlara gülerek bakması hep aklımızda kalacak.
Onu orada ziyaret etmiştik çok mutlu olmuştu. Ölümü bizi çok üzdü. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun, hepimiz, Artvin halkı olarak dernek olarak engelli kardeşlerimize elimizden gelen yardımı, ilgiyi göstermeye çalışıyoruz." dedi.
 

Bu haber 770 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sami ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com