12.05.2020
İSTANBUL ARTVİNLİLER HİZMET VAKFI ARTVİN´E MASKE VE KOLONYA GÖNDERDİ İstanbul Artvinliler Hizmet Vakfı korona virüs salgını mücadelesi kapsamında birçok etkinlik yaparak maske ve kolonya dağıtımına gerçekleştirdi

 Artvin Sağlık İl Müdürlüğüne maske dezenfektan ve kolon yağı gönderen Vakıf, gazetecileri de unutmadı.

Vakıf Başkanı Esen Yağcı, bu süreç içinde herkesin mutlaka bir şey yapması gerektiğini, herkesin elini taşın altına koyarak bu beladan, bu salgından bir an önce çıkmak için çalışılması gerektiğini belirterek, şunları söyledi;
"İstanbul Artvinliler Hizmet Vakfı 1993 yılında kurulmuş bir vakıftır. Vakfın kuruluş amacı gerek İstanbul´da yaşayan Artvinliler, gerek diğer illerde yaşayan hemşehrilerimiz, yurt dışında, gerekse Artvin´de yaşayan hemşehrilerimizle bağlarımızı koparmadan dayanışma içinde, kültürümüzü, sanatımızı yaşatmak, İstanbul´da öğrenim gören üniversite öğrencilerimize burs vermek, katkıda bulunmak, Artvin ile ilgili her konuda duyarlı olmak ve Artvin´e dair fikir üretmek için kuruldu.
Vakfımız 27 yıldır kuruluş amacına uygun olarak bugüne kadar çok etkinlikle bulunmuş ve önemli çalışmaları başarıyla gerçekleştirmiştir.
Koronavirüs salgınının dünya genelinde neden olduğu tahribat gerçekten çok büyük. Burada hepimize toplumun tüm kesimleri olarak idarecilere halkımıza çok çok büyük görevler düşmektedir. Hepimiz "mutlaka bir şeyler yapabiliriz" diyerek bizde vakıf olarak maske ve kolonya temin ederek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Bu maskelerin temin edilmesinde Yönetim Kurulu Üyemiz Pınar Ersoy Hanımefendi’nin girişimleriyle Adana´da faaliyet gösteren Kıvanç Tekstil tarafından sağlanmıştır. Maskelerimiz N95´tir. Kıvanç ailesine Vakfımız ve Artvin halkı adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Artvin Sağlık İl Müdürlüğüne maske ve kolonya gönderdik. Vakıf olarak bu mücadele içinde bizim de katkımız olsun. Bunun yanında sahada çalışmak zorunda olan gazeteci arkadaşlarımıza Ayrıca gönderdik. Bizleri ilgilendiren kamuoyu ile ilgili doğru haberler yapan gazeteci arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Küçük bir katkımız olsun istedik.
Biz gurbetteki Artvinliler olarak her yıl mutlaka memlekete gelerek hasret gidermeyi bir gelenek haline getirmiş insanlarız. Bu gelenekten çok öte memleket tutkusudur.
Memlekete gitmeden geçen yıl bizim için kayıp yıldır. Hasret yılıdır. Bu sene maalesef salgın nedeniyle memlekete gelemeyen ve gidemeyecek gerek yurt içinden gerek yurt dışından on binlerce gurbetçi Artvinli hemşehrimiz var. Varsın olsun bu sene gelemeyelim.
Yeter ki korona virüs salgınından kurtulalım. Önümüzde Ramazan Bayramı var. Bayramınızı şimdiden kutluyoruz. Buradan tüm dost, akraba ve arkadaşlarımıza selamlarımızı gönderiyoruz." dedi.
Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkan Yardımcısı Sami Özçelik de gazetecilere maske ve kolonya gönderen Artvin Vakfı´na teşekkür ederek;
İstanbul Artvin Vakfı Başkanı Esen Yağcı´nın adımıza gönderdiği maske ve kolonya bizlere ulaşmıştır. İstanbul Vakfı´na gönülden teşekkür ediyoruz.
Biz gazeteciler olarak her zaman sahada çalışarak kamuoyunu doğru haberlerle bilgilendirmeye gayret gösteriyoruz.
Koronavirüs salgını ile gerçekten olağandışı bir dönem yaşıyoruz. Hepimizin yapacağı mutlaka bir şeyler vardır. Sokağı çıkmayarak aylardır bu süreçte en büyük fedakarlığı vatandaşlarımız gösteriyor. Sokağa çıkıp haber yapan gazeteci arkadaşlarımız gösteriyor.
İstanbul Hizmet Vakfı gibi STK´larımız elinden gelen çabayı gösteriyor. Sağlık çalışanlarımız büyük fedakarlıklar gösteriyor. Valilik, belediyeler, Sağlık İl Müdürlüğü, Artvin halkı büyük bir gayret gösteriyor. Artvin bu konuda mücadele için model gösterilecek durumda. Koronavirüs bu ilde izole edildi. 20 gündür rastlanmıyor.
Ancak; bu rehaveti beraberinde getirdiği için korkulmakta. Henüz tehlikenin yüzde 10’luk bölümü geçti. Yüzde 90´ı duruyor. Çünkü yangının sizde sönmesi tehlikeyi bitirmiyor. Etrafınızda, Türkiye genelinde yangın devam ediyor ve size her an sıçrama riski çok yüksek. Aman dikkat dikkat dikkat diyorum. Yapacağımız çok basit. Kurallara uymaya devam edeceğiz. Sosyal mesafe var, temas yok. Maske takıyoruz, sarılmıyoruz. Bu kadar basit bir işi zorlaştırmak inanın daha zordur!.
Bu arada vakfın eski başkanı Hakan Bekar başkanımız, annesi Pervin Hanım ile birlikte tedavi gördü ve bu virüsü yenerek bize mutluluk yaşattılar.. Kendilerine bir kez daha geçmiş olsun diyorum. Bu arada yine Vakfın Kurucu Başkanı ATilla Öztürk´e gönderdiği dezenfekten dolayı teşekkür ediyorum.
Biz bu salgını hep birlikte yeneceğiz ve eski günlerimize, normal yaşama döneceğiz. Bir kere daha İstanbul Artvinliler Hizmet Vakfı yöneticilerine Başkan Esen Yağcı Bey´e teşekkürlerimizi sunuyoruz." dedi.

Bu haber 665 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com