24.03.2020
Artvin´in Borçka ilçesi Belediye Başkanı Ercan Orhan, dünyayı ev hapseden korona virüsüne karşı alınacak tedbirler konusunda halkını bir kez daha uyardı. Başkan Orhan, "Çalışmalarımızın odağında korona ile mücadele, vatandaşlarımız ve kurumlarımızla dayanışma var. Amacımız bu zorlu günlerden en az hasarla çıkıp yine eskisi gibi birbirimizin ve sağlığımızın kıymetini bilerek kardeşçe birlikte yaşamaktır." ifadelerini kullandı. Başkan Orhan, daha çok vatandaşa ulaşmak için basın kuruluşlarına da bu metnin bir örneğini gönderdi.

Başkan Ercan Orhan´ın duyurusu şöyle:

 "Sevgili Borçkalılar, koronavirüs felaketinden dayanışma ile çıkabiliriz

 
Sevgili Borçkalılar, çok değerli hemşerilerim;
Koronavirüs felaketinden dayanışma ile çıkabiliriz. Bu krizi kendi yaşam alanlarımızda da iyi yönetmeli ve bilimsel ve idari anlamda kurallara uymalıyız. Borçka Belediyesi olarak tüm gücümüzü koronavirüs salgınıyla mücadele etmek üzerine kullanacağız.
Aynısını sizlerin de yapmasını istiyorum. Valimiz ve kaymakamımızla eşgüdüm halinde çalışıyoruz.
Kurumsal kapasitemizin de bilincinde olarak kaynaklarımızı ve kadromuzu kullanma yetkisi bizde ve bunu sonuna kadar kullanacağız.
İnsan sağlığının öneminin bilincindeyiz. Yerel yönetim olarak merkezi idare ile uyumlu çalışacağız. Çalışmalarımızın odağında korona ile mücadele, vatandaşlarımız ve kurumlarımızla dayanışma var.
Amacımız bu zorlu günlerden en az hasarla çıkıp yine eskisi gibi birbirimizin ve sağlığımızın kıymetini bilerek kardeşçe birlikte yaşamaktır.
#BorçkaEvindeKal sloganı ile bütün vatandaşlarımızdan zorunlu olmadıkça evde kalmalarını talep ediyorum.
Sokaklarda bulunmayalım, birbirimize temas etmeyelim, topluluklar halinde bulunmayalım, aramızdaki sosyal mesafeyi koruyalım, kişisel temizliğimize ve hijyen kurallarına uyalım.
Gerektiğinde 112-155-156-153 numaralı telefonlardan birini arayalım. İlçeyi terk edeceksek mutlaka izin alalım ve yetkilileri bilgilendirelim. Dışarıdan gelen olursa mutlaka yine yetkililere bildirip kontrollerimizi sağlayalım.
İl dışından gelmek isteyen vatandaşlarımız lütfen yerlerinde kalsın ve sorun aşılıncaya kadar yerlerini terk etmesin. Duyuru ve ilanları dinleyelim ve yerine getirelim. Alınan kararlara uyalım.
Her şey insanlık için bizim için sizin için. Bu krizi atlatmak biraz da bizim elimizde.
Haydi Borçka, gereğini yap ve bu krizi atlat.
Sevdiklerimizle yaşamak elimizde, lütfen azami dikkat.
Siz varsanız hayatın anlamı var. Hepinize sağlıklı günler sabırlı günler diliyorum."

Bu haber 712 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : 08HABER

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com