18.03.2020
Artvin bir değerini daha Sonsuzluğa uğurladı Artvin eşeaflarından Ömer Gülenç ´in eşi Yusuf Gülenç ve İsmail Gülenç´in anneleri Sevim Gülenç (86) sonsuzluğa uğurlandı.

 

Artvin´de buğüne kadar coronavirüs vakası görülmemiş olsa da Corona virüsü ile mücadele kapsamında camilerde toplu namaz kılınmadığı için cenaze namazı Balcıoğlu mezarlığında kılındı.Corona tedbirleri gereği cenazede taziye tokalaşmadan sarılmadan mesafe bırakılarak gerçekleştirildi.
Cenazeyi kıldıran din görevlisi Corona ile ilgili kısa bir açıklama yaparak Cemaati dunyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de görülen virüse karşı uygulamaya konan kurallara uyulması gerektiği konusunda uyardı.
Sevim Gülenç in cenazesine Artvin belediye başkanı emirhan Elçin CHP Artvin İl Başkanı Sosyal poltikalar İl Müdürü Şentürk Ağırbaş, Ahmet biber CHP Belediye Başkan Yardımcısı Cüneyt Öztürk, Artvin Faal gGazeteciler Derneği Başkan Yardımcısı Sami Özçelik, Artvin gazeteciler Derneği Başkanı Zeki Alkan,dost akraba ve Artvin halkı katıldı.
17 Mart 2020 Salı günü Artvin tarihinde bir ilk gerçekleşmiş oldu.
Corona virüs ile mücadele gereği cenaze namazı camide değil mezarlıkta Camiye girmeden vakit namazı kılmadan saat: 14.00´te sadece cenaze namazı kılındı. Cenazeye jatılan vatandaşlar, bu salgın corona vırüsünün yok olana kadar yapılacak mücadelede herkesin dikkatli olması gerektiğine vurgu yaptı.
Merhum Sevim Gülenç´e Allah´tan rahmet Gülenç ailesine sabırlar diliyoruz ruhu Şad Mekanı cennet olsun.

Bu haber 1153 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com