22.02.2020
İYİ PARTİ BORÇKA İKİNNCİ OLAĞAN KONGESİNİ YAPTI BAŞKAN RECEP ÇIRAK GÜVEN TAZELEDİ!.. İYİ Parti Borçka 2. Olağan Kongresi yapıldı. 21 Şubat 2020 Cuma günü Tekbaş Düğün Salonunda yapılan ilçe kongresine İYİ Parti İl Başkanı Necat Kaşıkçı, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, CHP Borçka İlçe Başkanı Vehbi Yılmaz, İYİ Parti ilçe başkanları, partililer ve davetliler katıldı.

 Divan Başkanlığını İYİ Parti kurucu üyelerinden İYİ Parti Genel Kongre Delegesi İbrahim Küçük’ün, divan üyeliğini Belediye Meclis Üyesi Serdar Tonyalıoğlu’nun Kongre saygı duruşunun yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Hesap ve faaliyet raporları okundu. Genel Başkan Meral Akşener´in kongreye gönderdiği mesaj okundu

Konuşmalar bölümünde açılış konuşmasını İlçe başkanı Recep Çırak yaptı. Çırak İYİ Parti’nin kuruluş süreci, Millet İttifakı ve hedef ve amaçlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Yeniden başkan seçilen Recep Çırak konuşmasında şu ifadelere yer verdi;
Borçka İlçe Olağan Genel Kurulumuza hoş geldiniz. Değerli konuklarımız, saygıdeğer davetliler, parti üyelerimiz, delegelerimiz. İYİ Parti’nin kuruluş sürecini hepiniz çok iyi biliyorsunuz. Ama engel olabildiler mi? Olamadılar, çünkü kararlılık, inanç, vatan millet sevgisi vardı. Partimizin adı İYİ Parti. İyi Parti´nin başındaki “İYİ” kelimesi sadece bir kısaltma değil İYİ Parti ile gerçekten tarihinin en kötü dönemini yaşayan Türkiye iyi olacaktır.
Parti programında partimizin amaçları,
Gençlerimize iş kadınlarımıza yaşama hakkı ve eşitlik, yaşlılarımıza huzur güven ve bakım imkanı, çocuklarımıza neşe, mutluluk, sağlık, milletimize birlik ve beraberlik getirmek için yola çıktık. Önümüze hangi engeller çıkarılırsa çıkarılsın yolumuza devam edeceğiz. Milletimize inanıyor ve güveniyoruz 80 milyonluk büyük bir milletiz büyük bir ekonomiyiz.
Ama hakça paylaşamıyoruz. İYİ parti iktidarında hakça paylaşacağız birlikte başaracağız. Adil olacağız, adaleti sağlayacağız, Mazlumun haklarının yanında, zalimin karşısında olacağız, aynı türkülerle oynayan, eğlenen, evlenen, aynı acıları paylaşan, aynı ekmeği bölüşen, aynı türkülerle ağlayan biz değil miyiz? İyi bir Türkiye için varız iyi bir Türkiye için buradayız. İyi bir Türkiye için yanınızdayız. Partiye gönül vermiş değerli arkadaşlarım, kardeşlerim, ablalarım, ağabeylerim, Atatürk ilkelerini benimsemiş tüm dostlarım. Türkiye Bizimdir, Bizim kalacak. Onu elimizden almak isteyenler ancak avucunu yalar, ancak hayal görür,
Biz “GÜNEŞ”e ana, Aya ise “DEDE” deriz Çünkü Güneş; öğretendir, berekettir, doğurgandır Güneş sıcaktır Bir Ana eli kadar sıcak, bir ana yüreği kadar yücedir. Onun için partimizin logosu “GÜNEŞ”tir.
Bunu düşünerek, sıcaklığımızı, samimiyetimizi herkese verebilmek için güneş olarak oluşturduk. İYİ Parti olarak umutlarımız var, hayallerimiz var, zengin bir ülke istiyoruz, zengin bir Türkiye . Gücümü adil bir Türkiye istiyoruz, özgür bir toplum istiyoruz, mutlu bir Türkiye istiyoruz, Kısa süre önce kurulmuş, Umudun goncası yepyeni bir siyasal hareketle Türkiye´de herkesle kucaklaşmayı başardık. Allah, vatana, millete insanlığa hayırlı etsin, İyi adaletler, İYİ umutlar, iyi gelecekler nasip etsin. İYİ ilgidir İYİ, zenginliktir, İYİ, cesarettir, medeniyettir ve BU YOLUN TAŞLARINI SADECE CESURLAR DÖŞER
Genel başkanımız Sayın Meral Akşener ülkemiz için, 82 milyon için kendisini adamış, yüreği sevgiyle dolu anamızdır.
Bizim hedefimiz Türkiye´yi dünyanın ilk 10 ekonomisi olmaktır. Milli gelirden kişi başına düşen gelirin ilk 5 yılsonunda dünyanın sayılı ülkelerinden birisi olmak, eğitim yaş ortalamasında 11 yıla ulaşmak, 40 yaş altında kadınlarda okur yazarlık oranı 5 yıl içinde %100 yapmak, 1 yıl içinde yeni anayasa ile parlamenter sisteme dönmek, ilk bir yıl içinde demokratik bir siyasi partiler kanunu yapmak, yılda 150. 000 hektar ağaçlandırma erozyon kontrolü yapmak, ilk beş yıl içinde işsizlik oranını %8 in altına düşürmek, basın özgürlüğünde Avrupa Birliği standartlarına uygulamak, Türkiye Cumhuriyeti pasaportunu hak ettiği itibarına kovuşturmaktır. Kongremize katıldığınız için bizleri onurlandırdığınız için hepinize saygılarımı sunuyor, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

İYİ Parti İl Başkanı Necat Kaşıkçı yaptığı konuşmasında; “Borçka İlçe Kongremiz, Borçka’ya ülkemize hayırlı olsun. İYİ Parti, ülkemizin iyi olması için zor şartlarda, bütün engellemelere rağmen kurulmuş bir partidir. Burada Kuruluş aşamasında bize karşı yapılan haksızlıklarda bize çok büyük destek veren CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür ediyorum. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ile birlikte ülkemizin, milletimizin umutlarını yeşerttiler. Halkın gücünü ortaya çıkardılar. İYİ Parti hepimize iyi geldi. İyi ki İYİ Parti var. İYİ ki bugün burada bir aradayız. Kongremizin hayırlı olmasını diliyor, Recep Çırak başkanımız ve yönetimine başarılar diliyoruz.” dedi.
Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan da Abdurrahim Karakoç’un 2 kıta şiiriyle başladığı konuşmasında;
”Sen Bizim dağları bilmezsin gülün
Hele toz dumanlar çekilsin de gör
Her haftası bayram her günü düğün
Hele yaylalara çıkılsın da gör..
Görmedin sen bizim mavi suları
Karlar eriyince kırar yuları
Köpük olur beyaz, sel olur sarı
Hele taştan taşa dökülsün de gör..
İYİ Parti’nin Olağan Genel Kurulu’na bizleri davet ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Değerli dostlar; CHP Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’in ülke millet menfaati için 14 Kasım 2018 tarihinde başlattığı Millet İttifakı devam ediyor. Bu ittifakla yerel seçimlerde yıllardır süren umutsuzluğa son verdik. Demokrasi ve huzur içinde birlikte yaşama mücadelesi veriyoruz. Bu mücadele seçim sonuçlarına da yansıdı.
Biz, Borçka’da gerek İyi Parti ile gerek diğer demokratik bileşenler ile Borçka İttifakını oluşturduk. 31 Mart Yerel seçimlerinde gerek Borçka’da, gerek Artvin’de, gerek Türkiye genelinde milat sayılabilecek çok önemli bir başarı elde ettik. Bu sonuç inşallah genel seçimlere de yansıyacak ve ülkemizi milletimizle birlikte yöneteceğiz.
31 Mart’ta ittifakla girdiğimiz seçimde birlikte Borçka Belediyesi’ni aldık. Borçka Belediyesini yönetmek bizlere nasip oldu. Hepiniz çok iyi biliyorsunuz birçok zorlukla karşılaştık. Ekonomik sıkıntılarımız var. Fakat her şeye rağmen asla yakınmadık, asla yılmadık.
Bu azim ve kararlılıkla canla başla çalışmaya söz verdik. Bize güvenin. Göreceksiniz tüm engelleri, zorlukları el ele vererek aşacağız. Sözlerime burada son verirken, İYİ Parti İlçe Kongresi hayırlı olsun. Yeni Yönetime başarılar diliyorum.” dedi.

Dilek ve temennilerin ardından seçime geçildi ve kongre sona erdi. Recep Çırak yeniden başkan seçilerek güven tazeledi
 

Bu haber 1387 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com