22.02.2020
JANDARMA CERATTEPE´DE 4 YILDIR MADEN ŞİRKETİNE NÖBET TUTUYOR! Konu Cerattepe ise, hükümet yetkilileri, kör, sağır, topal oluyor. Ağırdan alıyor, yasal süre içinde cevap vermesi gerekirken hiçbir şekilde cevap vermiyor. Cerattepe ile ilgili davalar Anayasa Mahkemesinde bekliyor, bir türlü sıra gelmiyor. Bunun yanında CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan´ın, 5 kez üst üste verdiği soru önergelerine İçişleri Bakanlığı bir türlü cevap vermiyor.

 Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri, özel bir maden şirketinin kapısında nöbet tutuyor. 4 yıldır bu şekilde devam ediliyor. Bu durum Milletvekili Uğur Bayraktutan tarafından TBMM´de soru önergesi olarak verildiyse de cevap verilmiyor. Hukukun, adaletin geldiği nokta maalesef hukuksuzluk ve adaletsizliktir, diyen Bayraktutan´ın verdiği ve Süleyman Soylu tarafından bir türlü cevaplanmayan soru önergesi şöyle;

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA
Aşağıda belirtilen sorularımın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat OKTAY tarafından yazılı olarak cevaplandırılması hususunu; Anayasanın 98. ve İçtüzüğün 96. ve 99. maddeleri gereğince saygılarımla arz ederim. 20.02.2020
Uğur BAYRAKTUTAN
Artvin Milletvekili
23.11.2018 tarih7/5985esas numarası; 21.02.2019 tarih 7435 esas numarası, 14.10.2019 tarih ve 16095 esas numarası ve 31.01.2020 tarih ve 19190 esas numarasıyla daha önce 4 defaİçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU’ya ‘’Üzerinde değişiklik yapmadan’’ yöneltmiş olduğum yazılı soru önergesine bugün tarihi ile ne hikmet cevap gelmemiştir. Yazılı soru önergemizi 5 inci kez tarafınıza gönderiyorum.
Artvin Cerattepe mevkiinde maden sahasında ilgili maden şirketin şantiye alanında özel güvenliğin nöbet tutması gerekirken, özel güvenliğin işini maalesef kolluk kuvvetlerimiz, Jandarmalarımız üstlenmiştir. Yine aynı Cerattepe mevkiindeki maden sahasında Devletimizin güvenlik güçleri ilgili maden şirketinin yiyecek ve içeceklerinden yararlanmaktadır.
Bu durum Devlet adabına uygun değildir. Mustafa Kemal’in ordusu bir işadamının karavanasından yemek yiyemez. Yememelidir. Şanlı Türk Ordusunun buna asla ihtiyacı yoktur. Bu durum Askerine, Bayrağına, Atasına, Devletine bağlı Artvin halkını ve beni derinden üzmektedir.
Bu bağlamda;
1- Kolluk kuvvetlerimizin, Jandarmalarımızın ilgili maden şirketinin karavanasından yemek yediği iddiaları doğru mudur?
2- İlgili maden şirketinin Artvin Cerattepe’deki maden alanını özel bir güvenlik yerine neden devletin kolluk kuvvetleri korumakta, neden Jandarmalarımız nöbet tutmaktadır? Bu durumu İçişleri Bakanı olarak uygun buluyor musunuz?
3- Necip Türk Milletinin Şanlı Ordusu kendi yiyecek ve içeceğini karşılayamayacak durumda mıdır?
4- Yandaş iş adamına ait ilgili maden şirketinin karavanasından kolluk kuvvetlerimizin üç öğün yemek yemesini İçişleri Bakanı olarak doğru buluyor musunuz?
5- Konuyla ilgili bir inceleme veya soruşturma başlatmayı düşünüyor musunuz?
6- İlgili Bakanlığınızın Yazılı Soru önergemize cevap vermemesinin gerekçesi nedir?
7- Artvin’imizde görev yapan Kahraman Mehmetçiğimizi ilgilendiren ve Askerine, Bayrağına, Atasına, Devletine bağlı Artvin Halkını derinden etkileyen bir konudaki soruyu; İlgili Bakanlığınız önemsemediği için mi bu tarihe kadar cevaplandırmamıştır?
 

Bu haber 1242 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com