30.01.2020
Geçtiğimiz hafta Cuma günü Elazığ’da yaşanan deprem sonrası tüm Türkiye seferber olduğu gibi ilimizde, Artvin Valiliği’nin koordinesinde olaydan hemen sonra kısa sürede oluşturulan AFAD, UMKE ve Sağlık Müdürlüğü ekipleriyle Elâzığ’ın yardımına koştu.

 Depremin gerçekleştiği Cuma gecesi saat 23:00 itibariyle bölgeye dört kişilik arama kurtarma ekibi, bir tam donanımlı arama kurtarma aracı, üç ambulans personeli, bir ambulans aracı, beş UMKE personeli ve bir tam donanımlı UMKE aracı sevk edilmişti.

Bölgedeki arama kurtarma faaliyetlerini bitiren Artvin ekibi şimdide gerek çadır kurarak gerekse diğer faaliyetleriyle Elazığlıların yaralarını sarmaya devam ediyor.
Vatandaşların depremzedelere yapacakları yardımların Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından AFAD Başkanlığınca koordine edilmesi uygun görüldüğünden Artvin AFAD İl Müdürlüğü vatandaşların yapmak istediği nakdi yardımlarla ilgili banka hesap numaraları ve SMS numaralarını Artvin kamuoyuyla paylaşarak bu yönde hassasiyet gösteren vatandaşlara yardımcı olmaktadır. AFAD’ a ait olan ve içerisin de dört bine yakın muhtelif insani yardım malzemesinin bulunduğu lojistik deposu da ihtiyaç halinde kullanılmak üzere hazır şekilde bekletilmektedir.
 
 

Bu haber 1239 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com