27.01.2020
CHP HOPA İLÇE BAŞKANLIĞI´NA ŞÜKRÜ AYDEMİR SEÇİLDİ 26 Ocak 2020 Pazar günü Emre Düğün Salonunda saat 11.00´de başlayan 37. Olağan Genel Kurula CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, 22. Dönem Artvin Milletvekili Yüksel Çorbacıoğlu, İl Başkanı Ahmet Biber, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Hopa Ticaret Odası Başkanı Osman Akyürek, ilçe başkanları delegeler ve partililer katıldı.

 Hakan Gül ve Şükrü Aydemir’in aday olduğu, 2 listenin yarıştığı eski başkan Adnan İskender’in aday olmadığı kongrede Şükrü Aydemir, CHP Hopa İlçe Başkanı oldu.

Kongrede Divan Başkanlığı’nı Selim Bilgin yaptı. Saygı duruşunun yapılması, İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından faaliyet ve hesap raporları okunup ibra edildi. Daha sonra konuşmalar bölümüne geçildi.
Başkan Adayı Hakan Gül, neden aday olduğunu anlattı. Konuşmasında satır aralarında eleştirilerde bulundu.
Şükrü Aydemir de neden aday olduğunu ve neler yapacağını anlattı. Kongrede Cerattepe ve doğa ile ilgili düşüncesini dile getiren konuşmacı oldu. Eski Başkan Adnan İskender de kendisine yönelik eleştirilere cevap verdi. Belediye Başkanları selamlama konuşmalarında bulundu. 22. Dönem Milletvekili Yüksel Çorbacıoğlu, delege seçimlerinde uygulanan antidemokratik sistemi yine eleştirdi.
Birliğin, beraberliğin kişilerde, koltuklarda değil, Cumhuriyet’te CHP’de, demokratik işleyiş ile herkesi kapsayacak, her bir bireye değer verecek uygulamalarda sağlanması gerektiğine vurgu yaptı. Tek adam rejiminin demokrasimizi tehdit ettiğini, buna benzer davranış ve oluşumlardan uzak, demokrasinin yaşatılmasının gerektiğine inandığını söyledi.
İl Başkanı Ahmet Biber, Türkiye’nin çok kritik bir süreçten geçtiğini belirterek, bazı şeylerin bu süreç içinde rafa kaldırılması gerektiğini, önce Türkiye’nin tek adam rejiminden acilen kurtarılması gerektiğini savundu. Başkan Biber, ittifakın mutlaka sürdürülmesinin hayati bir öneme sahip olduğunu dile getirdi. Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihinde hiç olmadığı kadar büyük tehlike içinde olduğuna dikkat çekti.
CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, parlamentoda çok güçlü bir vekil olduğunu tekrarlayarak, 2014 yılında kaybedilen belediyelerden kendisinin sorumlu tutulduğunu, 31 Mart yerel seçimlerinde hepsinin geri alındığını, bunun büyük bir başarı olduğunu söyledi.
Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun 2014 yılında en çok üzüldüğü ilin Artvin olduğunu hatırlatan Bayraktutan, bu başarının asıl mimarlarının İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve diğer Millet İttifakı’nın paydaşları olduğunu söyledi. Yerelde Hopa´da İYİ Parti ile ittifak yapamadıklarını, sorunu aşamadıklarını söyledi.
Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Seçim sonucu Şükrü Aydemir, CHP Hopa İlçe Başkanı oldu. Başkan seçilmesi nedeniyle gazetecilere açıklama yapan yeni Başkan Şükrü Aydemir; ” Bana oy veren vermeyen tüm delegelerimize çok teşekkür ediyorum.
Hedefimiz CHP’sinin yerelden sonra genelde iktidar olmasıdır. Burada Şükrü Aydemir kazanmadı, Ya da Hakan Gül kaybetmedi. Burada kazanan CHP’dir. Burada kazanan, hepimiziz. Burada hiç kimse “ben” diye salona girmedi. “biz” diye “CHP’liyiz” diye salonda yer aldı. Onun için dünyanın en köklü demokrasi çınarı olan CHP kazanmıştır diyorum.
Bugüne kadar yüzlerce parti kurulmuş, kapanmış adı sanı unutulmuştur. Ama CHP asırlık çınardır. Çünkü kökleri Cumhuriyettir. Çünkü dalları halktır.
Çünkü Atatürk’ün bize, gençliğe emanet ettiği 2 büyük eseridir. Onun için Cumhuriyet ve Halk kelimesinin yan yana gelmesinden oluşmuş bir partiyiz. Yönetim Kurulu arkadaşlarımızla hep birlikte çalışmalar yapacağız. Kongremizi onurlandıran, bizi yalnız bırakmayan, salonu dolduran tüm dostlarımıza, partililerimize yerel medyamıza teşekkür ediyorum.” dedi.
 

Bu haber 1341 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com