17.01.2020
2019-2020 eğitim öğretim yılı birinci döneminin tamamlanmasıyla yarıyıl tatiline giren ve karne alma sevinci yaşayan tüm öğrencilerimizin karne alma heyecanını paylaşıyor, öğrenci ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum.

 Bilindiği üzere Eğitim, sadece ülkemiz için değil tüm dünya için müreffeh bir geleceğe giden yoldaki tüm kapıları açan yegâne anahtardır. Bu konuda ülke ve millet olarak çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum çünkü bizler “İlim Çin’de de olsa gidip alınız”, “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” ve “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir” diyen zengin bir medeniyet birikimine ve köklü bir maziye sahibiz.

Bu bilinçle geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz gençlerimizin eğitimine önem vererek onları dış dünyayı okuyabilen, küresel alanda sıkı rekabetçi, günümüz ihtiyaçları doğrultusunda donanım kazanmış, vizyon sahibi, özgüveni tam, milli şuuru yüksek ve maneviyatı güçlü bir şekilde yetiştirmek istikbalimiz açısından son derce önemlidir. Ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 vizyonlarına ulaşmasında ki en büyük pay iyi şekilde yetişerek donanım kazanan gençlerimizin olacaktır.
Kıymetli Velilerimiz
Etkili bir eğitim ve öğretim faaliyetinin gerçekleşmesi için siz kıymetli velilerimizin öğretmenlerimizle eşgüdüm içerisinde hareket etmesi oldukça önemlidir. Çocuklarını tüm özellikleriyle en iyi tanıyan velilerimizin bu süreçte etkin rol alması öğrencilerimizin başarısını artıracak ve yarınlara emin adımlarla yürümesine büyük katkıda bulunacaktır.
Ayrıca çocuklarımızın başarı ölçütünü sayısal bir notla değerlendirmeyiniz. Unutmamalıyız ki karne tek başına bir başarı göstergesi değildir. Öğrencilerimizin kişilik, davranış, tutum, ahlak, vizyon ve zekalarının bir göstergesi olmayan karneler sadece dönem boyunca derslerde gösterdikleri başarının neticesidir.
Değerli Öğretmenlerimiz
Kutsal olduğu kadar böylesine mesuliyeti de yüksek bir mesleği icra ederek yurdumuzun her köşesinde fedakarca gelecek nesillerimizin ve ülkemizin istikbali için ter döken öğretmenlerimiz, her türlü övgü ve takdire layıktır. Üzerimizdeki emekleri ile gönüllerimizde müstesna bir yere sahip olan öğretmenlerimize hepimiz şükran borçluyuz.
Sevgili Öğrencilerimiz
İleride istikrarlı, huzurlu, güçlü ve mutlu bir Türkiye’nin mimarları olabileceğinizi aklınızdan hiç çıkarmayın ve bu yönde daima araştırmacı, sorgulayan ve öğrenme açlığı hisseden bireyler olarak kendinizi manevi ve ilmi olarak iyi yetiştirin. Ayrıca sizlerden isteğimiz başarılı olma ölçütünü sadece sayısal bir notla değerlendirmeden içinizdeki kabiliyetlerinizi keşfetme yolunda zamanınızı harcayın.
İlerleyen teknoloji’nin de bilgiye ulaşmayı son derece kolaylaştırdığı günümüz şartlarında bıkmadan usanmadan bilginin ve öğrenmenin peşinde koşmanın, kendiniz ve ülkemiz adına yapacağınız en iyi faaliyet olduğunu aklınızdan çıkarmayın.
Bu düşüncelerle, okul dışındaki gerçek hayat konusunda en önemli deneyimlerinizi edinmenizi sağlayacak olan tatil günlerini en iyi şekilde değerlendirmeniz temennilerimle iyi tatiller diliyorum.

Bu haber 961 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com