08.01.2020
BAŞKAN ERCAN ORHAN ŞEHİT AİLELERİYLE Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, şehit yakınlarıyla akşam yemeğinde bir araya geldi. Belediye Meclis üyelerinin de katıldığı yemekte konuşan Belediye Başkanı Ercan Orhan, bu vatanı bizlere armağan eden, vatan için can veren şehitleri andı.

 Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan yaptığı konuşmasında, şehitlere olan borcun asla ödenemeyeceğini, onların canları pahasına bu güzel vatanı bağışladığına vurgu yaptı.

Orhan konuşmasında şunları kaydetti: “Değerli şehit yakınları hemşehrilerimiz dostlarımız, kardeşlerimiz.. Bu vatan öyle kolay kazanılmadı. Kurtuluş Savaşı´nda, Çanakkale´de ve diğer savaşlarda can veren, yaralanarak gazi olan başta Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucusu Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm gazi ve şehitlerimizi minnet şükran ve rahmetle anıyorum.
İlçemizde bulunan şehit yakınlarıyla aileleriyle bu akşam birlikteyiz. Birlikte aynı sofrayı paylaşmanın, bir arada olmanın verdiği onuru birlikte yaşıyoruz.
Bizim, hepimizin vatan için millet için canını vermiş şehitlerimize Minnet, vefa borcumuz var. Şehit ailelerimiz onlardan bize emanettir. Her zaman sahip çıkacağız sizlerle zaman zaman bir araya geleceğiz.
Borçka Belediyesi sadece parke döşeyerek, çöp alarak, su ve diğer fen işleriyle değil aynı zamanda sosyal, sanatsal ve kültürel hizmetleriyle de değerli Borçka halkına hizmet vermeye devam edecek. Şehit ailelerinin toplumumuzda çok özel bir yeri vardır. Çünkü bu millete bu vatana en sevdiklerini verdiler.
Programımıza, davetimize katıldığınız için bu kış gününde geldiğiniz için teşekkür ediyor, bu vesileyle bir kere daha aziz şehitlerimizi saygıyla rahmetle anıyorum."
Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, yemek sonrası şehit aileleri ve yakınlarıyla sohbet etti. Dertlerini ve isteklerini dinledi. 

 

Bu haber 554 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sami ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com