06.01.2020
İŞ İNSANI HEMŞEHRİMİZ AKIN VARAN CHP ÇEKMEKÖY YÖNETİM KURULU´NA SEÇİLDİ CHP´nin Türkiye genelinde kongreleri devam ediyor. Bu kapsamda İstanbul Çekmeköy ilçesinde de kongre gerçekleşti. Yeni seçilen yönetim içinde İstanbul´da ikamet eden iş insanı hemşehrimiz Akın Varan´da yer aldı.

 İstanbul´da iş ve siyaset dünyasında oldukça aktif olan Varan, Atatürk ve Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan her platformda gerek konuşmaları, gerek paylaşımları ile dikkat çekiyor.

Çekmeköy İlçe Kongresi sonrasında ilçeyönetim kurulu içinde yer alan Varan, kendisini tebrik eden dostlarına, arkadaşlarına teşekkür etti.
Her zaman her şartlarda millete, ülkeye hizmet etmenin herkesin görevi olduğuna dikkat çeken Varan,
"İstanbul CHP Çekmeköy İlçe Kongresi yapıldı. Ben 10 yıldır Çekmeköy ilesinde CHP üyesiyim. 2 yıldır yöneticilik yapıyorum. 31 Mart Yerel seçimlerinde encümen adayı olmak için istifa etmiştim. Seçilemeyince tekrar aktif siyasete döndüm.
Kongrede Sayın Hüseyin Kızıldaş başkan seçildi. Ben onun listesinden 166 oy alarak ilçe yöneticiliği asıl üye olarak yer aldım. Bana oy veren, vermeyen tüm Atatürk yürekli, memleket yürekli, tek derdi gerçekten Türkiye olan güzel insanlarımıza gönülden teşekkür ediyorum.
Değerli dostlar; böyle bir zamanda, böyle bir dönemde, siyaset kurumunun itibar olarak dip yaptığı bir dönemde üstelik muhalefet olarak çıkarsız, menfaatsiz siyaset yapan, insanların önünde saygıyla eğiliyorum.
Gerçekten çok kritik süreç yaşıyoruz. Hem ekonomide hem siyasette, hem de dış politikada çok zor günler yaşanıyor. Çünkü Adalet ve Kalkınma Partisi 18 yıldır yanlış politikalar uyguladı.
En başta düğme yanlış iliklendi. Bugün gelinen nokta her açıdan S.O.S veriyor. Bunun için hepimiz elimizi taşın altına koyup, korkmadan bu gidişe dur dememiz gerekiyor. Bakın genç bir üniversiteli çocuğumuz yemek kartında 1 TL 40 kuruşu kaldığı için intihar etti.
İstanbul Üniversitesinde öğrenci yemek ücretlerine %500 zam yaptılar. 5 TL´lik yemek 18 TL´ye çıkartıldı. Ama meclis lokantasının menüsü ve fiyatlarına baktığınızda içiniz acıyor. Bu siyaset anlayışı derhal terkedilmeli.
Hizmet edilecekse önce çocuklarımıza, gençlerimize edilmeli. Sağlıklı bir nesil yetişmeli ki okusun. Eğitime önem vermeyen ülkeler 3. dünya ülkeleri durumundan asla kurtulamazlar. Maalesef ülkemizi götürdükleri yön ve nokta budur.
Son olarak; CHP Türkiye genelinde kongrelerini tamamlıyor. Siyaset, toplum için yapılmalı. Kişisel çıkar ve hesaplar için yapılmamalı. Bizim en büyük sorunumuz da budur zaten. Bundan dolayı siyaset kurumu çok itibar kaybetti. Halk siyasetçilere inanmıyor ve güvenmiyor. Güveni yeniden tesis etmeliyiz. Siyasetin en büyük sermayesi yalandır algısını dürüstlüğümüzle, yaptığımız icraatlarımızla, sözün öze dönüştürülmesiyle yani söylediğimiz ile yaptığımız aynı olmasıyla kırabileceğimizi düşünüyorum.
Artvin´deki kongreleri de sosyal medya aracılığı ve yerel basını takip ederek takip ediyorum. Yeni seçilen başkan ve yönetim kurulu üyeleri arkadaşlarıma başarılar diliyorum. İstanbul´dan saygı ve sevgilerimi, selamlarımı gönderiyorum." dedi.
 

Bu haber 510 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com