30.12.2019
Vali Yılmaz Doruk’un Yeni Yıl Mesajı Dünya’da ve ülkemizde önemli gelişmelerin yaşandığı bir yılı geride bırakırken, tazelenen ümitler ve heyecanlar eşliğinde 2020 yılına merhaba diyoruz.

 

Geride bıraktığımız yıl terör, iç savaş ve göç gibi dünya nüfusunun büyük bir kısmını olumsuz yönde etkileyen konularda dünya ülkeleri maalesef iyi bir sınav veremezken, ülkemiz “insanı yaratılmışların en şereflisi” olarak gören kadim medeniyetinden tevarüsle; insan onuruna yakışan, evrensel değerlere dayalı bir yönetim sisteminin dünyaya kök salması için gayret göstererek bu sorunların çözümüne yönelik etkili adımlar atmıştır.
Bu bağlamda hiçbir ayrım yapmadan dünyanın 140’a yakın ülkesinde terör, iç savaş ve diğer konular nedeniyle zorda kalan mazlum ve mağdurlara yaptığı yardımlarla ülkemiz, insani yardım faaliyetlerinde küresel bir aktör haline gelmiştir.
Çeşitli konularda attığı adımlarla küresel bir aktör haline gelen Türkiye, geride bıraktığımız son 17 yılda kendi içinde de istikrarlı bir şekilde ilerlemesini sürdürmüştür. Gerek eşsiz doğasından kaynaklanan yüksek turizm potansiyeli gerekse Çoruh nehrinin altın gerdanlıkları olan barajlarıyla ülkemizin bu istikrar davasında hep en önde yer alan Artvin bundan önce olduğu gibi 2020 yılında da genel bütçeden hak ettiği payı alarak kalkınmasına ve ilerlemesine devam edecektir.
Bizlerde, 2020 yılında ilimizin genel bütçeden aldığı bu payı önceden planladığımız ve ilimizin kalkınmasına hız kazandırarak daha ileriye götürecek yatırımların gerçekleşmesinde kullanarak ülkemizin hedeflediği 2023, 2053 ve 2071 vizyonuna daha ilerlemiş ve refah seviyesi yüksek bir Artvin’le destek olmak için elimizden gelen çabayı sarf etmenin gayreti içerisinde olacağız.
Bu düşüncelerle, 2020 yılının güzel ülkemiz, kardeşliğin, birliğin ve dayanışmanın şehri Artvin ve tüm insanlık için barış, huzur, sağlık, güvenlik ve refah içinde geçmesini temenni ediyor, yeni yılınızı tebrik ediyorum.

Bu haber 184 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com