30.12.2019
CHP 37. MERKEZ İLÇE BAŞKANI OLGUN GÜMRÜKÇÜ OLDU CHP Artvin Merkez İlçe Başkanlığı seçimi 29 Aralık 2019 Pazar günü Saat 13.00´te Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi´nde yapıldı. Tek aday tek liste ile gidilen 37. Olağan Kongre’de Olgun Gümrükçü CHP Artvin Merkez İlçe Başkanı seçildi.

 CHekleştirildi. CHP Grup Başkanvekili Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in katılımıyla gerçekleşen 37. Olağan Artvin Merkez CHP İlçe Kongresi’ne ayrıca, CHP Artvin Milletveki Av.Uğur Bayraktutan, CHP İl Başkanı Ahmet Biber, İyi Parti İl Başkanı Necat Kaşıkcı, Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Arif Soydan, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Artvin Belediye Koordinatörü Cüneyt Öztürk, CHP Artvin Kadın kolları il Başkanı Gülşen Kurul, CHP Gençlik kolları Artvin İl Başkanı Emre Altıparmak, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek ve ilçe başkanı, Demokrat Parti İl Başkanı Hakan Çil, Demokrat Parti İlçe Başkanı Niyazi Altuntaş, ilçe başkanları CHP ilçe başkanları, STK temsilcileri, partililer, delegeler ve yurttaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından divan oluşturuldu. Divan Başkanı Selim Bilgin Faaliyet raporları ve hesap raporlarını okuttu ve onaylattı. Bu arada kongre için gönderilen telgraflar okutuldu.
Genel kurulun konuşmalar bölümünde ilk olarak mevcut Merkez İlçe Başkanı Olgun Gümrükçü kürsüye çıkarak konuşma yaptı.
"GENÇLİĞİN ADAYI OLARAK KARŞINIZDAYIM!"
Gümrükçü konuşmasında; “Köklerini Anadolu Rumeli Müdafa-i Hukuk Cemiyetinden alan kuruluşun ve kurtuluşunun partisinin çok değerli üyeleri, delegeleri, kadın kolları, gençlik kolları hepinizi saygı ile selamlıyorum.
18 yaşında partiye üye olmuş partinin tabanından yetişmiş sırasıyla il gençlik kolları başkanlığı merkez ilçe sekreterliği gibi görevlerde bulunmuş bir kardeşinizim. Ben sokaktan geliyorum; geceleri yıldızları kendine yorgan yapmış sokak sokak dolaşmış o kutsal ekipten geliyorum. Ben gençliğin adayı olarak karşınızdayım.
12 yıllık siyasi hayatımda İl Başkanı’mız Ahmet Biber, Belediye Başkanı’mız Demirhan Elçin, eski Merkez İlçe Başkanı’mız Cüneyt Öztürk eski il başkanlarımız Ali Yücel Kurt, Selim Bilgin, rahmetli Belediye Başkanı’mız Emin Özgün ve milletvekilimiz Uğur Bayraktutan gibi parti duayenlerimizle çalışma fırsatı buldum. Hepsinden çok şey öğrendim. Fakat bir isim var ki kendisi ben çok küçük yaşlardayken hayatını kaybetmiş. Hiç tanıma fırsatım olmadı ama halen daha dilden dile dolanan bir efsane. İşte ben bugün o kişinin oturduğu koltuğa adayım. Ben bugün Mehmet Karahan’ın temsil ettiği o koltuğa adayım. Bu benim için tarif edilemez bir duygu…
Bu bilinçle ne kadar büyük bir sorumluluğa talip olduğumun farkındayım...Ve bugün neden adayım; geçmişten aldığımız parti içi saygı, sevgi, örgütlülük bilinci ile partinin birleştirici gücü olmaya adayım. Konuşma vaktini geçtik. Şimdi var gücümüzle çalışma vakti; sahici ve samimi olacağız, lafla değil yapacağımız işlerle var olmak için adayım. Sokak sokak, ev ev dertlere derman olmak için adayım. Büyüklerimizden aldığımız emaneti bizden sonraki nesillere aktarmak için adayıyım. -‘Cerattepe Geçilmez Artvin Halkı Yenilmez- diyenlerin gücüne güç katmak için adayım. Yerel seçimlerde yakaladığımız ivmeyi genel seçimlerde iktirdarla taçlandırmak için adayım… Adayız…
Yürümek; yürümeyenleri arkadan da boş sokaklar gibi bırakarak, havaları boydan boya yarıp ikiye bir mavzer gözü gibi karanlığın gözüne bakarak yürümek… Yürümek; dost omuzbaşlarını omuzlarının yanında duyup, kelleni orta yere yüreğini yumruklarının içine koyup yürümek… Yürümek ; Yolunda pusuya yattıklarını, arkadan çelme attıklarını bilerek yürümek… Yürümek yürekten gülerek yürümek… Ve benimle bu yolda yürümek için yola çıkan arkadaşlarım; Emre Küçükay, Serkan Özbayrak, Hakan Erdoğdu, Halit Yılmaz, Uğur Ustabaş, Osman Nuri Koçer, İbrahim Özbayrak, Mürvet Aktaş, Emel Öztürk, Ergün Arı, Onur Özeri sahneye davet ediyorum.” dedi.
Gümrükçü’nün konuşmalarının ardından Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin bir konuşma yaptı.
Elçin: ”Geçmişte ne olmuş diye bakmaya kalksaydım bugün bu işleri yapamazdım.” Dedi ve 9 ayda yaptığı hizmetlere değindi.
Başkan Elçin’in ardından CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber konuşma yaptı.
31 Mart’ta Artvin destan yazdı
Biber kongrede yaptığı açıklamada; “Bugün çok mutluyum ve gururluyum bunu söylemeden geçmeyeceğim. Çünkü 31 Mart’ta Artvin destan yazdı. Ve bir başarı hikayesi yarattı. Bu başarı hikayesi yarattı. Bu başarı hikayesini nasıl yarattı? Partinin birlik ve beraberliği sayesinde yarattı.” şeklinde konuştu.
CHP Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan; “Artvin tarihinde bir ilk olarak aktif Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen aramızda ben bir kez daha kendilerine hoş geldiniz diyorum. İnsanların illa ki kardeş olması için biyolojik anne babası olmak zorunda değildir. Parlamento da derseniz ki kimin kardeşi vardır diye. Uğur Bayraktutan’ın kardeşi Engin Özkoç’tur. Az önce pırıl pırıl bir yönetimi sahnede gördük. Gerçekten de başarılı bir yönetim. Olgun başkan ise gerçekten de çok iyi yetişmiş bir evladımız. Ailesine şahsım adına teşekkür ediyorum. Ben inanıyorum örgütümüzle çok güzel işler yapacağız. Hepsine güvenimiz tam. Bunların haricin de de bütün belediye başkanlarımız bizim için çok özel. Hepsi bizim başımızın tacıdır.” İfadelerini kullandı.
Bayraktutan’ın konuşmasının ardından bir konuşmada Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen konuşma yaparak Artvin’in Cumhuriyet kenti olduğunu belirterek; yılgınlık yok çalışıldığı zaman olduğunun en büyük kanıtının Artvin olduğunu hep birlikte gördük şeklinde konuştu.
Taşdelen; “Birlik beraberlik sağlandığı zaman el ele verildiği zaman başarının geldiğini gördük. Bizler her zaman umutlu olacağız.” Dedi.
CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç. Artvin’de Ahmet Hamdi Tanpınar Merkezinde düzenlenen CHP Artvin Merkez İlçe 37. Olağan kongresine katıldı.
Burada konuşan Özkoç, Artvin’in ülkemizin kuzeydoğusunda Türkiye’yi aydınlatan bir meşale olduğunu söyledi.
Konuşmasında Ortadoğu’da yaşanan sorunlara değinen Özkoç, dünyada haçlı seferlerinin olduğu dönemden itibaren en çok Müslümanların katledildiği dönem, Ortadoğu’da Arap Baharı adı altında başlayan dönemdir. 3 milyon 750 bin Müslüman katledildi” dedi.
Irak’ın nükleer silah bahanesiyle işgal edilmesiyle Arap Baharı sürecinin başlatıldığını anlatan Özkoç, “Türkiye’den bir vicdansız dedi ki Amerikan Emperyalizminin başlattığı Büyük Ortadoğu Projesinin eş başkanıyım dedi. 3 milyon 750 bin Müslümanın kanında onunda eli vardır. O bu ülkenin başından gidene kadar ben mücadele edeceğim, arkadaşlarım mücadele edecek, Cumhuriyet Halk partisi mücadele edecek. Biz tüm dünyada mazlumdan yanayı, mağdurdan yanayız, inananlardan yanayız, devrimden yanayız, değişimden yanayız. Biz hiçbir annenin evladı için gözyaşı akmasın diyenlerden yanayız” dedi.
Libyay’ya asker gönderme tartışmalarına değinen Özkoç, “Şimdi anaların kalbini anlamayan, babaların acısını hissetmeyen sadece kendi çıkarlarını düşünen bir bakış açısı şimdi bizimle hiç alakası olmadığı halde, Libya’ya evlatlarımızı göndermek istiyor. Libya’ya göndereceğin çocukları Perşembe günü Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne getiriyorsun. Kimin için bizim el kaldırmamızı istiyorsun. Senin çocuğun için, senin evladın için. Senin oğlun askerlik yaptı mı? Vatanı bekledi mi? Vatan için kanını akıtacağım dedi mi? Sen ne yüzle milletin oğlunu Libya’ya gönderiyorsun. Ne hakkın var senin” diye konuştu.
Özkoç, tank palet fabrikasının satılmasıyla dünyada ilk defa bir ülkenin savunma sanayisinin başka bir orduya teslim edildiğini ileri sürerek, “ Tankı ürettik diyelim. Yüzde 12 kârla satma garantisi verdiler. Şimdi Türk Silahlı Kuvvetleri tank palette üretilen silahları alacak ya diyelim 10 liraya alacak. Katar ordusu ise aynı tankı 5 liraya alacak. Neden yüzde 50 ortak olduğu için. Arazi bizim, fabrika bizim, işçi bizim, para bizim mal kimin Katar ordusunun. Bu bir ihanettir.” ifadelerine yer verdi.
Özkoç, 15 Temmuz darbe girişimde şehit olanlar için toplanan paraların 3.5 yıldır hazinede kullanıldığını savunarak, şunları söyledi:
“Sen o parayı 3 yıl önce bankaya yatırsaydın bugün 500 milyon lira. 500 milyonu şehit ailelerine vermediler. Beşiktaş’ta patlayan bombalarla şehit olan 38 polis ve siviller içinde 55 milyon para toplandı. Verdiler mi 3 yıldır. Vermediler hazine de duruyor. İçişleri Bakanı çıkıp bu polislerle ilgili tek bir şey söylemiyor. Verin şehitlerimin parasını diyor mu? Demiyor. Çünkü onun korkusu Tayyip, bizim korkumuz önce Allah sonra millet. CHP verin şehidin parasını deyince Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısını görevden aldılar. Bir suçlu bulacaklar ya onu görevden aldılar. Hemen bir mütevelli heyeti oluşturdular başına da eski AKP Artvin milletvekili İsrafil Kışla’yı getirdiler” dedi.
Özkoç son olarak, “Evlatlarımızın boşu boşuna ölmemesi için kol kola gireceğiz. Çocuklarımızın günahını yıllarca omzumuzda taşımamak için söz birliği edeceğiz. Bu vatanı başka ülkenin ordusuna, teslim etmemek için, şehidin, gazinin, masumun, mazlumun koruyucusu ve temsilcisi olmak için hiçbir çocuğun yatağa aç girmemesi için kol kola gireceğiz. “ diye konuştu
Konuşmaların ardından seçime gidildi. Yapılan seçimin ardından Olgun Gümrükçü ve yönetimi CHP Artvin Merkez İlçe yeni yönetimini oluşturmuş oldu.

CHP ARTVİN MERKEZ İLÇE YÖNETİM KURULU
Başkan Olgun Gümrükçü, Emre Küçükay, Serkan Özbayrak, Hakan Erdoğdu, Halit Yılmaz, Uğur Ustabaş, Osman Nuri Koçer, İbrahim Özbayrak, Mürvet Aktaş, Emel Öztürk, Ergün Arı, Onur Özer.

Bu haber 840 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com