02.12.2019
“Engelli olan sadece bedenlerimiz, ruhlarımız değil” düşüncesinden hareketle hayatın her alanında başarı sağlayarak, engelleri aşmanın bir inanç meselesi olduğunu bizlere ispatlayan engelli kardeşlerimizle her zaman gurur duyuyoruz. Onların azim ve inançla hayatın her alanında sürdürdükleri ve tüm insanlığa örnek olan mücadeleleri takdire şayandır.

 

 “İnsanı yaşat ki dvlet yaşasın” diyen ve insanı “yaratılmışların en şereflisi” olarak gören bir geleneğin mensupları olarak bizler, engelli kardeşlerimizin her zaman yanında olmaya ve onların hayatlarını kolaylaştırmaya azami önemi göstermeliyiz. Fiziki engellerin değil, kalplerdeki engellerin sorun teşkil ettiği bilincini topluma yaymak suretiyle engelli vatandaşlarımızın da bizim bir parçamız olduğu gerçeğinin idrak edilmesini sağlamak sorunların daha hızlı çözülmesine katkı sağlayacaktır.

 

Bu hususta ülkemiz son on yedi yılda önemli mesafeler kat etmiştir. Eğitimden istihdama ve daha birçok konuda engelli bireylerin hayata katılımına yönelik önemli adımlar atılmıştır. Atılan bu adımlarla engelli bireyler ve aileleri geleceğe daha güvenle bakarak gündelik hayat akışına daha kolay uyum sağlamaya başlamıştır.
 
Milletçe engellilik konusu karşısında daha sorumlu, bilinçli ve duyarlı olmamız gerektiği düşüncesiyle, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün, ülkemizdeki ve dünyadaki tüm engelli kardeşlerimize hayırlar getirmesini diliyor, kararlılık ve azimleriyle hepimize örnek olan engelli kardeşlerimizi ve ailelerini saygıyla selamlıyorum. 

 

Bu haber 288 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : avbm

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com