05.11.2019
Borçka Artvin yolunun köyünün hemen altında meydana gelen trafik kazasında toz çimento yüklü araç devrilerek yolun kenarında yan yattı.

 

 
Kaza 5 Kasım 2019 Salı günü saat 15.00’da meydana geldi. Sürücü Z.B´nin hafif yaralandığı kaza sonrası trafik ekipleri tarafından önlemler alındı. Trafik akışı kontrollü olarak verildi.
 
Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan Borçka´dan Artvin´e giderken gördüğü kaza üzerine makam aracını durdurarak kaza hakkında bilgi aldı ve kaza geçiren sürücüye geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
 
Başkan Ercan Orhan başkandan öte bir sürücü olarak konuştuğunu belirterek;
 
"Borçka Artvin karayolunun herkes tarafından söylendiği gibi gereksiz dönemeçlerle dolu, bu nedenle sıkıntılı yol olduğunu biliyiruz, görüyoruz. Bu yolların yol uzmanları tarafından yeniden değerlendirmeye alınması gerektiğine inanıyorum. Özellikle tır kamyon gibi araçlar sürekli bu yollarda devrilmektedir. Yolun gali bu. Buna göre gitmekten başka çare yok. Sürücüleri daha dikkatli olmaya, Karayollarını da bu derde çare üretmeye davet ediyorum." dedi.
 
Borçka Artvin arasındaki kara yolu özellikle yük taşıyan kamyon tır benzeri araçların sıkıntılı yol olduğu, diğer araçlara tehlike yarattığı, kamyon ve tır sürücülerinin de bundan şikayetçi olduğu biliniyor. Yolun çok virajlı dar, ve hatalı olduğunu savunan sürücüler, Artvin Borçka yolunun standart yol seviyesine çıkarılmasını, düzeltilmesi gerektiğini çok sayıdaki hatalı dönemeçlerin küçük viyadükler ile açılarak yolun düzgün hale getirilebileceğini söylüyor.
 
Öte yandan maden taşıyan tır kamyonlar trafik yoğunluğunu, dolayısıyla bu yollarda kaza riskini de artırdı. Bu kamyonları sollamaya kalkan araçlar hem kendilerini hem de karşı yönden gelenleri riske atıyor. Vatandaşlar bu yolda her an kaza olma korkusunu yaşadıklarını dile getiriyor.

Bu haber 754 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com