02.11.2019
Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Türkiye´nin Gürcistan sınırında Kafkasya ve Orta Asya´ya açılan en önemli sınır kapılarından biri olan Sarp Sınır Kapısı’nda incelemelerde bulundu.

 

Vali Doruk, Mülki İdare Amirliği Toplantı Salonu’nda, gümrük sahasında görev yapan kurumların amirleriyle bir toplantı yaparak, sınır kapısındaki genel işleyiş ve personel sayısı hakkında bilgi aldı.
 
Modernize edilen sınır kapısının daha modern ve daha konforlu bir sınır kapısı haline getirildiğini belirten Vali Doruk, Sarp Sınır Kapısı’ndan Ekim 2019 itibarıyla 5 milyon 825 bin yolcunun giriş-çıkış yaptığını söyledi.
 
Modernize edilen Sarp Sınır Kapısı’nın ülkenin vizyon projeleri arasında yer aldığını belirten Vali Doruk, en alt kademesinden en üst kademesine kadar gümrük kapısında görevli tüm personelin sınır kapısından giriş-çıkış yapan yolculara ülkemizin misafirperverliğini yansıtan davranışlarda bulunmalarını istedi.  
 
Toplantıya, İl Emniyet Müdürü Sinan Ergen, Kemalpaşa Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar, Sarp Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürü Tahir Demir, Sarp Gümrük Müdürü Atila Karataş ile gümrük kapısında görevli yetkililer katıldı.
 
Toplantının ardından bir süre gümrük sahasında incelemelerde bulunan Vali Doruk, Hopa ilçesindeki “Hopa Müzesi’ni” de ziyaret etti.
 

Bu haber 301 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : AVBM

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com