31.10.2019
Artvin Belediyesi İtfaiye Ekibi, Artvin Devlet Hastanesi´nde yapılan yangın tatbikatına katıldı.

 

 
Artvin Devlet Hastanesi’nde, UMKE, AFAD ve Artvin Belediyesi İtfaiye ekiplerince gerçekleştirilen yangın tatbikatında, senaryo gereği hastanenin dördüncü katındaki hemşire odasında yangın çıktı. Yangını fark eden hastane yangın söndürme personeli bir yandan yangın söndürme tüpleriyle alevlere müdahale ederken diğer yandan da durumu itfaiye, UMKE ve AFAD ekiplerine bildirerek yardım istedi.
 
Senaryo gereği hastaneye gelen itfaiye ekipleri itfaiye merdivenleriyle camlardan aldıkları hastaları binadan tahliye ederken yangının çıktığı odaya da müdahalede bulundu. UMKE ve AFAD ekipleri de dumandan etkilenen ve ilk müdahalesi yapılan hastaları sedyelerle ambulanslara taşıdı.
 
İtfaiye Müdür Vekili İbrahim Dağdemir’de 4 dakikada olay yerine ulaşarak gereken müdahaleyi yaptıklarını söyleyerek, Bu tarz tatbikatlarla gerçek afetlere karşı kendilerini hazır tuttuklarını ve 7/24 göreve hazır olduklarını vatandaşlara gösterdiklerini ifade etti.

Bu haber 333 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : artvin.bel.tr

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com