09.10.2019
Artvin’de, 14. Bölgesel ASKOM (Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu) Toplantısı bin 200 rakımlı doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini büyüleyen Kafkasör Yaylası’nda yapıldı.

 


Acil Sağlık Hizmetleri ile ilgili olarak bölge illerdeki (Trabzon, Artvin, Rize, Gümüşhane, Giresun) kurum ve kuruluşlar arasındaki işbirliğini sağlamak amacıyla Kafkasör Yaylası’ndaki İl Özel İdare Genel Sekreterliği Sosyal Tesislerinde yapılan Bölgesel ASKOM Toplantısına Artvin, Trabzon, Giresun, Gümüşhane ve Rize illerinin sağlık yöneticileri ve bölgelerin önemli hastaneleri temsilcileri katıldı.

Artvin İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. İrfan Akalın’ın ev sahipliğinde, Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, Giresun İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Ahmet Bal, Gümüşhane İl Sağlık Müdürü Dr. Engin Pehlivan ve Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, il sağlık yöneticileri, acil sağlık hizmetleri organizasyonu bakımından bölgesel niteliğe sahip hastanelerin temsilcilerinin katıldığı toplantıda; Acil Sağlık Hizmetleri ile ilgili olarak bölge illerine dair veriler incelenmiş ve sağlık kurumları arasındaki bölgesel işbirliğini sağlamak amacıyla yapılabilecek çalışmalar değerlendirilmiştir.

ACİL HASTALARA HELİKOPTER AMBULANS DESTEĞİ

Artvin Valisi Yılmaz Doruk ise toplantı sonrası bölge illerin il sağlık müdürleri ile bir araya gelerek acil sağlık hizmetlerinin koordinasyonu çalışmalarını değerlendirdi.

Vali Doruk, Artvin için önem arz eden acil hastaların uzak illere daha hızlı naklini gerçekleştiren helikopter ambulans için pist yeri çalışmalarında desteklerini sunacağını belirtti.
 
 

Bu haber 295 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : avbm

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com