30.09.2019
Borçka 28 Eylül 2019 tarihinde sabah saatlerinde başlayan yoğun yağmur sonucu çok büyük sel ve heyelan felaketi yaşamasına rağmen kısa sürede yaralarını sarmaya ve durumu normale getirmeye çalışıyor. Borçka Kaymakamı Hasan Hüsnü Ertürk Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, yoğun bir tempoyla hizmetin aksamaması için çalışıyor.

 

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan sel sonrası İçkale Kameni Deresi´nde bulunan aşırı selden dolayı bozulan su alma yapısında ekibiyle birlikte yoğun bir çalışma yaptı. Su çalışma ekibi Borçka´ya su vermeyi başardı. Ancak suyun içilebilir hale gelmesi için bulanıklığının gitmesini beklemenin faydalı olacağı belirtilirken, Fındıklı Belediyesi ve Artvin Belediyesi Borçka´ya içme suyu gönderdi. Başkan Ercan Orhan yaptığı açıklamada;

 

" Gerçekten çok büyük bir felaketi can kaybı olmadan, yaralımız olmadan atlattık. Bu bizim için çok önemliydi. Yağmur durup sel suları çekildikten sonra hasar tespit çalışmaları yaptık.
 
Su alım yapımız büyük zarar görmüştü. İlçeye acilen su verilmesi gerekiyordu. Personelimiz özverili bir şekilde mesaiye bakmaksızın canla başla çalıştı. Ben de onlarla birlikte bu çalışmanın içinde yer aldım. Su vermeyi başardık. Belediye olarak halkımıza içme suyu dağıtık. Fındıklı Belediyesi ve Artvin Belediyesi Borçka Halkı´na su gönderdi, iş makinesi gönderdi.
 
Sayın Demirhan Elçin´e ve Ercüment Şahin Çervatoğlu´na teşekkürlerimi sunuyorum. Kemalpaşa Belediye Başkanımız geldi. Kendilerine teşekkür ederim. Ardanuç, Şavşat, Hopa, Arhavi Belediye Başkanları aradılar, ne gerekiyorsa yanınızdayız dediler. Bu çok güzel bir şey. Duruma göre ihtiyacımız oluşursa kendilerine ileteceğiz.
 
Kısa sürede yaralarımızı sarmak için çalışıyoruz. Borçka´ya, Borçka halkına geçmiş olsun. Su alma yapımızın olduğu yerde önünde bulunan perde beton duvarın altı su tarafından oyulmuş, eğer orası çökerse çok büyük sıkıntı yaşarız. Bu konuda gerekli ve ilgili kuruma müracaat edeceğiz.” dedi.
 

Bu haber 369 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com