28.09.2019
Dün gece yarısı (27 Eylül 2019) başlayan yoğun yağış sonrası Borçka İçkale Deresi yine taştı... Can kaybının olmadığı dere taşkını sonrası Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, sel heyelana maruz kalan sorun oluşan, mahallelere sabahın erken saatinde gelerek çalışmalara katıldı.

 

Başkan Ercan Orhan; "Maalesef İçkale Deresi yine taştı. Küçükköy Mahallesi Cami ve civarda bulunan işyerlerini su bastı. Çok yoğun bir yağış söz konusu. Ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Gereken önlemler alınmıştır. Vatandaşlarımızın dikkatli olmaları konusunda uyarılarımızı yapmaktayız." dedi.

 

Öte yandan Meteoroloji 1 gün öncesinden aşırı yağış nedeniyle uyarı yaptı, vatandaşların dikkatli olmaları istendi. Yapılan açıklamada;
 
Rize ve Artvin´deki Kuvvetli Yağışlara Dikkat! Doğu Karadeniz´de beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, bu gece (28.09.2019 Cumartesi) saatlerinden itibaren Artvin Merkez, Ardanuç ve Savsat ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Rize çevreleri ile Artvin´in Hopa, Arhavi, Kemalpaşa, Murgul ve Borçka ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor. Meydana gelmesi muhtemel sel, su baskını, yıldırım tehlikesi, heyelan, kuvvetli rüzgâr ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir." denildi.

Bu haber 542 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com