06.09.2019
Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Ardanuç ilçesinde iş insanı Doğukan Yazıcı tarafından yaptırılan ve yaklaşık 8 milyona mal olan “Kanyon Otel’in” açılışını yaptı.

 

Vali Doruk, açılışta yaptığı konuşmada, benzeri tesislerin açılmasıyla istihdamın arttığını belirterek, yaklaşık 15 kişiyi istihdam edecek olan otelin yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Turizm kenti yolunda emin adımlarla ilerleyen Artvin’e yeni bir otel kazandırmanın sevincini hep birlikte yaşadıklarını belirten Vali Doruk, “Otelin ilimiz turizmine büyük katkı sağlayacağını yürekten inanıyorum.
 
İlimizin geleceği eğitim ve turizmde olduğunu bir kez daha söylemek istiyorum. Otelin başta ilçemiz, ilimiz ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. İşletme sahibi Doğukan Yazıcı’yı tebrik ediyor, bol kazançlar diliyorum” dedi.
 
Konuşmaların ardından Vali Doruk ve beraberindeki protokol üyeleri 30 oda kapasiteli 8 katlı otelin açılışını gerçekleştirdi.
 
Açılış sonrası işletme sahibi Doğukan Yazıcı, Vali Doruk ve beraberindeki protokol üyelerine oteli gezdirerek işletme hakkında bilgiler verdi.
 
Açılışa Vali Yılmaz Doruk’un yanı sıra İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Gümüş, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt ile çok sayıda davetli katıldı.
 
-Tarihi İskender Paşa Camisi ve Ardanuç Kültür Evi’ne ziyaret
 
Otel açılışının ardından Vali Doruk, Osmanlı döneminde inşa edilen tarihi İskender Paşa Camisi ve caminin yanındaki türbeyi ziyaret ettikten sonra Ardanuç Kültür Evi ile Ardanuç Evi´nde incelemelerde bulundu.

 

Bu haber 606 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : avbm

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com