02.09.2019
Artvin Valisi Yılmaz Doruk, bu yıl dördüncüsü yapılan “7 Bölge 7 İklim Şiir Şöleni Artvin Kültür Ustaları Buluşması” için kente gelen gurbetçi şairlerle Şavşat ilçesinde bir araya geldi.

 

Artvin Valiliğinin katkılarıyla Şavşat Efkar Tepesi’nde gerçekleşen şiir dinletisine Vali Yılmaz Doruk, Şavşat Kaymakamı Musa Göktaş, Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar, tertip komitesinde yer alan Oktay Köse, Hasan Akın, Sami Özçelik, Gülden Taş, aşıklar şairler ve vatandaşlar katıldı.

 

Şavşat’ta 4. kez gerçekleştirilen “7 Bölge 7 İklim Şiir Şöleni “Artvin ve Şavşat’ta duygulu anlar yaşattı. Ülkemizin çeşitli yerlerinden gelen şairler izleyicilere güzel dakikalar yaşattı.
 
Vatan, millet, bayrak, tarih, doğa ve sevgi konularının işlendiği şiirlerini okuyan şairler, katılımcılardan yoğun ilgi gördü.
 
Şairler, Vali Doruk’a Valiliğin bu muhteşem buluşmaya ev sahipliği yapması ve sunduğu katkılardan dolayı teşekkür etti.
 
Şairlerle bir süre sohbet ederek sorun ve taleplerini dinleyen Vali Doruk, bu kültürün gelecek kuşaklara aktarılmasında kültür sanat gönüllüleri ile kamu kurum ve kuruluşlarına önemli görevler ve sorumluluklar düştüğünü söyledi.
 
Öte yandan şairler, kitaplarını Vali Doruk’a hediye etti.

Bu haber 489 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : avbm

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com