31.08.2019
Artvin Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde, Artvin’de kadın girişimcilere yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.
 
İngiliz Hükümetine ait CSSF fonunun desteği ve Avrupa Partnerlik İşbirliği Fonu katkılarıyla yürütülen “Türkiye-Ermenistan Ekonomik ilişkileri: Yeni Aşama” projesi kapsamında Artvin Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen toplantıda kentteki kadın girişimcilerin komşu ülkelerle ekonomik ilişkileri ve bu ilişkilerin geliştirilmesi noktasında yapılacak konular konuşuldu.
  
Directiva adlı özel bir araştırma şirketinin temsilcileri olan Mehmet Tekelioğlu ve Özge Aras’ın katılımıyla gerçekleştirilen toplantı yaklaşık 2 saat sürdü.
 
Toplantıda Türkiye - Ermenistan arasındaki iş cirosunun mevcut durumu değerlendirilerek kazançlı iş alanları, büyüme modelleri, girişimci kadınlara yönelik teşvikler ve girişimci kadınların sorunları ele alındı.
 
Toplantı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Tekelioğlu, “ Artvin bölgesindeki kadın girişimcilerin, kapasitelerini artırmayı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda sınır ülkeleri ile ihracat olanakları sağlanırsa bunun kadın girişimcilerine katkılarını araştıran bir araştırma toplantısı yaptık. Bu kapsamda kadın girişimcilerimizle bir araya geldik. Onların kadın girişimcileri destekleyen kuruluşlarla ilgili çalışmalarını ve onlardan beklentilerini bu doğrultuda ufakta olma mikro ihracat yapma imkânlarını araştırıyoruz. Bunu çevre ülkeleri baz alarak yapıyoruz. Gürcistan, Ermenistan, İran’da olabilir. Turizm akışının burada değerlendirilmesi gibi gelişmelerde olabilir. Hangi sektörde hangi iş kollarında kadınlar işlerini daha çok geliştirebilir ve bunu ihracata dönüştürebilirler mi bunu araştırıyoruz” diye konuştu.
 

Tekelioğlu bu toplantı için kadın girişimcileri organize eden Artvin Ticaret ve Sanayi Odası ve oda başkanı Seçkin Kurt’a teşekkür etti. 

Bu haber 550 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : ADEM GÜNGÖR

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com