30.08.2019
Artvin Baro Başkanlığı kadın cinayetleriyle ilgili basın açıklaması yayınladı. Yapılan açıklamada,” Emine Bulut cinayeti artık yaşatılan mezalimin son noktasıdır” denildi.
 
Artvin Barosu yayınladığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi,” Her gün bir kadının katledildiği ülkemizde, çocuğunun gözü önünde hunharca öldürülen Emine Bulut cinayeti artık yaşatılan mezalimin son noktasıdır.
 
 
Hiç bir çocuk hem de bu şekilde "anne lütfen ölme" demek zorunda bırakılmamalıdır.
 
Bunu sağlamak toplumun her katman ve ferdinin sorumluluğu olmakla beraber bu güvenceyi sağlamak devletin yükümlülüğüdür.
Yasaların güvencesine rağmen yaşanan şiddetin sebebini algı yönetimi ile İstanbul Sözleşmesi olarak göstermek, cehalet olmayıp hastalıklı bir zihniyetin ürünüdür.
 
İlk defa "toplumsal cinsiyet eşitliği "kavramının yer aldığı metin olan İstanbul Sözleşmesi şiddetin önlenmesinde en temel metindir. Taraf olan devletlerin sözleşme hükümlerini uygulaması ve yükümlülüklerini yerine getirmesi şiddetin önlenmesini sağlayacaktır.
 
Şiddetin sebebinin İstanbul Sözleşmesi olarak gösterilmesi, akılla alay edilmesi ve acziyet olmanın yanı sıra, yıllardır yapılan mücadeleler sonucu elde edilen tüm kazanımların da maksatlı olarak ortadan kaldırılmasını sağlamaya yönelik planlı bir çalışmadır.

Kadına yönelik şiddetin önlenmesine dair tüm yasal düzenlemelerde binlerce kadının kanı vardır. Biz de kanımızın son damlasına kadar bu kazanımların korunması ve uygulanması için takipçi olup mücadele edeceğiz” denildi. 

Bu haber 264 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com