30.08.2019
Artvin Boğacılar Spor Kulübü Başkanı Kenan Köse, bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Türkiye Boğa Güreşleri Şampiyonası’nın ardından açıklama yaparak emeği gecen herkese teşekkür etti.

 

Bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Türkiye Boğa Güreşleri Şampiyonası yoğun katılımla son buldu. Büyük coşkunun yaşandığı güreşler nefes kesti. Güreşlerin sorunsuz bir şekilde sona ermesinin ardından Artvin Boğacılar Spor Kulübü Başkanı Kenan Köse açıklama yaptı. Köse yaptığı açıklamada, Yüzyıllardır sürdürdüğümüz babadan, atalarımızdan gelen boğa güreşleri geleneğimiz son 3 yıldır Türkiye Şampiyonas’ına dönüştürmenin mutluluğu içindeyiz. Kültürel kaynaşma adını verdiğimiz güreşlerimize Muğla, Aydın, Bursa, İstanbul, Antalya, Erzurum, Rize ve Artvin’den yoğun bir katılım sağlandı. Bu bağlamda güreşlerime iştirak eden tüm boğacı kardeşlerimize emeklerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Öten yandan festivalimizde gece gündüz, yağmur çamur demeden görev alan hakem arkadaşlarıma, güvenliğimizi sağlayan Jandarmamıza, Sağlık çalışanlarına, belediye görevlilerine ayrı ayrı teşekkürlerimi ifade etmek isterim.

Dostluk güzellik içinde geçen ve yaklaşık 30 bin kişinin izlediği güreşlerimiz sorunsuz kazasız bir şekilde tamamlandı. Umuyorum gelecek yıllarda bu festivallerimiz hedeflediğimiz gibi uluslararası boyuta taşınır ve bu güzel kültürü dünyayla paylaşırız.
 
Bu anlamda bizlere desteklerini esirgemeyen ve festivalimize katılan başta Sayın Valimiz Yılmaz Doruk’a, Garnizon Komutanı Piyade Albay Şükrü Şenduran, Ak Parti Artvin Milletvekili Erkan Balta, İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt, Belediye Başkan Yardımcıları Cüneyt Öztürk, Emrah Özkan, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şefer Öngüner, Şehir İçi Dolmuşçular Kooperatif Başkanı Remzi Yıldız, Artvin Motorlu Taşıyıcılar Kooperatif Başkanı Müfit Öztürk, Artvin Kızılay Şube Başkanı Fatih Tahtalı, Şavşat Meydancıklı iş adamı Çetin Urhan, Zirvedeki Karadenizliler Kitabı Yazarı Mahir Gülseçgin ve Ziraat Bankası’nın değerli temsilcisi Ayşe Yazıcı hanım efendiye teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
 
 

Bu haber 432 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : ADEM GÜNGÖR

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com