08.08.2019
Artvin’de kadınları mutlu edecek bir haber TAKISAN BUJİTERİ AÇILDI Artvin’de büyük eksikliği hissedilen el sanatları ve hobi malzemeleri satış mağazası açıldı.

 

Emekli öğretmen Osman Genç tarafından Cumhuriyet Caddesi Kahvecioğlu İş Merkezi No:25/4 Artvin adresinde açılan TAKISAN BUJİTERİ Artvinli hanımlara hizmet vermeye başladı. Satışa sunulan ürünler arasında pul, payet, inci, boncuk, iğne, nakış, makara ve kumaşları, kolye, küpe, yüzük ve bujiteri çeşitleri ile Artvin halkına ve el sanatlarına ilgi gösteren kadınların eksikliğini hissettiği ürünleri ayağına getirmiş

olacak.

5 Ağustos Pazartesi günü CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan tarafından açılış kurdelesi kesilen yeni işyerine Artvinli esnaf kesimi ve kadınların ilgisi yoğun oldu.
Artvinliye yeni bir hizmet anlayışı ile yola çıkan Osman Genç, açıklamalarında şunları kaydetti:
“Hedef kitle olarak perakende müşterinin yanı sıra, ilçe esnaflarına da toptan mal verebilirim. Halk Eğitim müdürlükleriyle  diyalog halindeyim. Onlara gereken bilgileri verdim. Ahşap boyama, kumaş, seramik , vitray boyaları, batik boyalar elimde mevcut. Artı el işçiliğini öğretirim. Boyama tekniklerini öğretebilirim. Transfer baskı nasıl yapılır biliyorum. Yabancı hocadan eğitim aldım.
Çiçek yapımı, tel kırma eğitimleri verebilirim. Köylerde el sanatları hocaları da var. Onlara da gerekli bilgiler verebilirim.  Hem malzeme açısından hem de bilgi açısında Artvin insanına yardımcı olacağım.
Geçen yazın araştırma yaptım. Halk eğitim hocaları ile görüşmelerim oldu. Boya bulamıyoruz. Artı onların yan ürünlerini bulamıyoruz, şeklinde serzenişleri oldu. Ben de Artvin’de Takısan Bujiteriyi açmaya karar verdim.  
Müşterilerim,  sağolsunlar her gelen beğeniyor, ürünler hoşuna gidiyor. Müşterilerimiz; “Bizi Rize’ye Trabzon’a gitmekten kurtardınız.” diyorlar. Ben de mutlu oldum. Ben işyerimdeki bu ürünleri birinci elden alıyorum. Ürün çeşitliliği ve fiyat yönünden büyük avantajları var.”
 
Osman Genç, -Artvin’de kadınlarımız ve kızlarımız evde el sanatları yaparak nasıl para kazanır?- şeklindeki soruya da şu cevapları verdi:
Sosyal ağlardan, internetten yapılan el ürünleri, hobi malzemeleri yüksek fiyattan satılıyor. Kadınlarımız, kızlarımız el sanatlarını evde yapsınlar getirsinler birlikte biz satalım. Buraya getirsinler malını koysunlar, satılsın gelsin parasını alsınlar. İnternetten satılsın direkt hesabına geçsin. Kendi adlarına stant oluştururum. Yörenin otantik desenleri bu ürünlere işlenirse daha iyi satılır.”
Takısan Bijuteri, Artvin Cumhuriyet Caddesi üzerinde Kahvecioğlu İş Merkezinde bol çeşit ve ürünleri ile Artvinlilere hizmet vermeye başladı.   

Bu haber 646 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 1 )

Başarılar diliyorum Osman çok güzel bir hobi ve hizmet.
 Ali Osman Uzun -- 09.08.2019 09:38
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com