02.08.2019
Artvin´de 3 dönem arka arkaya 15 yıl belediye başkanlığı yapan Dr. Emin Özgün, ölümünün 3. yılında çeşitli etkinliklerle anıldı.

 

CHP Merkez İlçe Başkanlığı Özgün için lokma döktürerek halka ikram etti. Lokma dökümüne Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Merkez İlçe Başkanı Olgun Gümrükçü, CHP İl Başkanı Ahmet Biber, partililer ve vatandaşlar katıldı.

 

CHP Merkez İlçe Başkanı Olgun Gümrükçü yaptığı açıklamada;" Efsane Başkanımız merhum Dr. Emin Özgün´ü, 3 yıl önce bugün, 1 Ağustos 2016 tarihinde Ankara´da geçirdiği trafik kazasında kaybetmiştik. Her yıl onu saygıyla, rahmetle anıyoruz. Ona verdiğimiz sözü tuttuk.
 
Artvin Belediyesi´ni yani onun tabiri ile "Emaneti" geri aldık. Ruhu şad olsun. Yaptığı hizmetleriyle anılacak. Dik duruşu, Artvin´e olan sevdası, renkli kişiliği ile asla unutulmayacak. Onun söylediği "Artvin´i görmeden cenneti tarif edemezsiniz" sözü hafızalardan silinmeyecek.
 
Artvin, gerçekten bizim için cennettir. Burada yaşamak, havasını, suyunu, insanını tanımak iç içe olmak büyük mutluluktur. Artvin´den göç edip başka illerde ya da farklı ülkelerde yaşayanlar, her yıl Artvin´e gelerek mutlaka yılın 1 ayını, yılın 15 günlerini köylerinde, memleketlerinde geçiriyorsa merhum başkanımızın dediği gibi cennetin tarifi Artvin´de yapılmış demektir. Lokmamızı paylaşan, Başkanımıza dua eden herkese teşekkür ediyorum." dedi.
 
Artvin´de lokma dökme hizmetini ilk getiren kişi olan Başkan Özgün zamanında sekreterliğini yapan Nebahat Katırcı’da yaptığı açıklamada;
 
"Çok Kıymetli BaşkanımızMmerhum Emin Özgün´ün ölümünün 3. yılı. Acımız gerçekten büyük. Bugün ben bambaşka bir duygu içindeyim. Onunla 15 yıl çalışmış bir personeli olarak diyorum ki; Emin Özgün Artvin’in çok önemli bir değeridir. Evet, ona verdiğimiz sözümüz vardı. Bu belediyeyi, emanetini geri alacağız demiştik. Aldık.
 
Bugün ruhu için lokma döküldü. Seni asla unutmayacağız başkanım. Sen hep bizimle, kalbimizde yaşayacaksın. Ruhun Şad, mekânın cennet olsun.”dedi.
 
Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin’de yayınladığı mesajında; ““Emin Özgün, Artvinlilik kimliğini tüm bedeninde taşıyan, Artvin için çalışmayı bir yaşam biçimi haline dönüştürmüş bir insandı.
 
Emin Özgün Artvin´imizin tüm insanları gibi tertemiz ve samimiydi. Mesele Artvin olunca gözünü budaktan sakınmayan, korkmayan, yumruğunu sıkabilen, memleketi için her türlü fedakârlığı yapabilen bir insandı. Bizler, onun bıraktığı idealler ve Artvin sevgisini asla terk etmeyecek, Artvin bayrağını her zaman daha yukarı çıkarmak için mücadele edeceğiz.
 
Bu vesile ile seni saygı, sevgi ve rahmetle anıyoruz EFSANE BAŞKAN... Ruhun şad olsun, yattığın yer ışıklarla dolsun.

Bu haber 317 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com