09.07.2019
Artvin’in Hopa ilçesinde Karadeniz Sahil Yolu, Kopmuş Tüneli mevkiinde heyelan meydana geldi. Heyelan esnasında araçların geçmemiş olması büyük bir şans oldu.

 

Dev kayaların yol kenarına düştüğü alanda trafik akışı bir süre tedbir amacıyla durduruldu. Olay, saat 19.00 sıralarında, Hopa’ya bağlı Esenkıyı köyünde, Karadeniz Sahil Yolu üzerindeki 1.300 metrelik Kopmuş Tünel mevkiinde meydana geldi. Dağdan kopan kaya kütleleri karayoluna yuvarlanırken, ortalık toz bulutu içerisinde kaldı. Tozun dağılmasının ardından kaya parçalarının, tünelin çıkışını kapattığı ve karayolu çevresine dahi savrulduğu görüldü.

 

Olay nedeniyle karayolunda ulaşım bir süre durdu. İhbar üzerine, bölgeye AFAD ve Hopa Arama Kurtarma (HOPAK) ekipleri sevk edildi. Taş düşmelerinin yaşandığı alanda bir süre sonra trafik akışı kontrollü olarak verilmeye başlandı. Heyelan anında karayolundan geçen sürücüler ise korkulu anlar yaşadı. Kopmuş Tünel mevkiinde 3 ay önce meydana gelene heyelanda tünelin çıkış kısmı çökmüş, Karadeniz Sahil Yolu’nda ulaşım, tek şeritten kontrollü olarak verilmeye başlanmıştı.
 
Hopa-Kemalpaşa, Sarp Kapısı´na giden ve buradan Orta ve Uzak Asya´ya uzanan yolun bu kısmında heyelanların sık sık yaşanması sürücüleri de, buradan yolculuk yapan insanları da endişelendiriyor. Karayollarının Hopa-Kemalpaşa yolunun şev tarafını inceden tarayarak, düşme ihtimali bulunan, ya da düşmek üzere olan kayaları kontrollü şekilde düşürüp, bu tehlikeyi ortadan kaldırmasını bekliyorlar.

Bu haber 446 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com