07.07.2019
Halkoyunları genç Eğitmeni Ferhat Altuntaş, her yıl başarıdan başarıya koşan halk oyunları ekiplerimize destek olan Artvin halkına teşekkür etti.

 

Her yıl farklı ekiplerle bir birinden önemli başarıları Artvin halkına yaşatan halkoyunları camiamızın genç Antrenörü Ferhat Altuntaş’la söyleşi yaptık.

 

Çok çalışıp başarıya inanarak sahne aldıkların söyleyen genç antrenör şunları ifade etti,”Geçmişten günümüze birçok medeniyete ev sahipliği yapan, çeşitli kültürlerle yoğrulan birçok etnik kimliğin (Laz, Gürcü, Hemşin,Megrel ) bir arada kardeşçe yaşadığı yeşilin her tonunun bulunduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin incisi Artvin. Aysa, Kafkasya ve Mezopotamya üç genini ve ipek yolu üzerinden bulunan ilimiz Artvin; bu büyük coğrafyanın zenginlikleriyle beslendiği için ülkemizin en zengin halk oyunları kültüne sahipti.
 
Bu yıl Diyarbakır’da düzenlenen minikler Türkiye Şampiyonası’nda ilimizi temsil eden Artvin Anadolu Lisesi Spor Kulübü Türkiye 3.’sü olmuştur. Aynı zamanda Artvin’de düzenlemiş olduğumuz Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Artvin Tütüncüler Kültür Sanat kulübümüz Türkiye 1.si olmuştur. Başta Nurettin Albayrak, Murat Altuntaş, Mehmet Öngüner, Şeref Öngüner, Hüseyin Er, olmak üzere kıymetli büyüklerimize teşekkür ederiz.
 
Öte yandan minikler ekibimiz çalıştıran ve başarı elde ettiğimiz ekiplerimize büyük katkısı olan değerli antrenör arkadaşlarım Rana Çetin, Egemen Çetin, Onur Dede ve Onur Ay’ın emekleri ve desteklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum.
 
Ayrıca halkoyunları camiamıza maddi manevi desteklerini esirgemeyen Artvin Belediyesi ve Değerli Başkanı Dermihan Elçin’e, Halk Eğitim Müdürü İsmail İnan’a, Orman Mühendislik ve Mimarlık Firması sahibi Sinan Aydemir’e, Öztürkler Lokantası sahibi Ömer Öztürk’e, No1 işletme sahibi Süleyman Yıldırım’a, Yaman Lokantası sahibi Serdar Ağırbaş’a, Tolga Büfe Sahibi Tolga Topal’a, Mimar Süleyman Ergin’e, İrfan Bilgisayar sahibi İrfan Kuzu’ya, MHM Kafe sahibi Muhammet Kırçıcek’e,Koliva Otel Restoran sahibi Akın Erdin’e, 1 nolu Kamyoncular Kooperatif Başkanı Müfit Öztürk’e, Bakkallar Sebzeciler ve Esnaf Odaları Başkanı Hatice Tekin’e çok teşekkür ediyoruz. Bu camia onlarla, Artvin halkıyla güzel” diyerek sözlerin tamamladı.

Bu haber 374 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SERDAR ÖZBAYRAK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com