02.07.2019
Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekler Federasyonu’ndan Yusufeli’ne ziyaret.

 

 

Artvin’in tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla 5 günlük bir gezi programı ile Kocaeli’nde görev yapan 38 kişilik basın mensubuyla Artvin’e gelen Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekler Federasyonu Yusufeli’ni ziyaret etti.

 

Yusufeli Belediyesi’nin ev sahipliğinde Belediye Kültürevi’nde düzenlenen kahvaltı programına katılan ziyaretçiler Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin’le bir araya geldi. Kahvaltı programında konuşan  (KARBAFED) Başkanı Mikail Kalyoncu, “Artvin’in tanıtımına katkı vermek amacıyla 15 Temmuz 2019 tarihinden itibaren de 8 günlük proje ile geleneksel hale getirdiğimiz, 1877 yıllarında Artvin ve Batum havalisinden göç edenleri Ata topraklarıyla buluşturma gezi programındayız. Yusufeli’ndeki ev sahipliğinden dolayı Başkanımıza teşekkür ediyorum.” dedi. Yusufeli insanının özelliklerine vurgu yapan başkan Aytekin, “Kocaeli’nden ilçemize gelen yerel ve ulusal basınına öncelikle teşekkür ediyorum. İlçemizin içinden geçtiği bu süreci görmeniz ve bizim hissiyatımıza ortak olarak nasıl bir gelecek tasarladığımıza yakından şahit olduğunuz için kendimi mutlu addediyorum.” Yusufelilerin bulundukları yere yük olmayıp, o şehirlerin yükünü paylaştıklarını dile getiren Başkan Aytekin, Yusufeli insanın emeğin ne demek olduğunu çok iyi bildiğini ve bunu coğrafyaya borçlu olduklarını söyledi.
 
Kafile, Yusufeli’nde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra ilçemizden ayrıldı.
 

Bu haber 263 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : yusufeli.bel.tr

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com