29.06.2019
39. Kültür, Turizm Sanat Festivali devam ediyor. Kafkasör Festivali’nin 2. Gününde İbrahim Özbayrak sahne aldı.

 


Bu yıl 39´uncusu düzenlenen Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivali’nin ikinci gününde Artvin´in yetiştirdiği santaçılarımızdan, Karadeniz’in güçlü seslerinden İbrahim Özbayrak sahne aldı.
 
39´uncusu düzenlenen Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivali kapsamında Kafkasör Yaylası’nda Arena´da İbrahim Özbayrak konseri düzenlendi. İbrahim Özbayrak yöresel şarkıların yanında özgün şarkılarda seslendirerek Kafkasör Yaylası’ndaki seyircileri eğlendirdi. Konser sonrası bir konuşma yapan Başkan Elçin Artvin´in yerel seslerine değer verdiklerini ifade ederek bundan sonraki konserlerde de yerel sanatçılara yer verileceğini belirterek yarın ki Resul Dindar konserine Artvin halkını davet etti.
Konser Başkan Elçin´in, İbrahim Özbayrak´a çiçek vermesi ile son buldu.
Konsere Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ahmet Biber, Hopa İlçe Başkanı Adnan İskender ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Konser sonrası bir açıklama yapan sanatçı İbrahim Özbayrak,"39. Kafkasör Festivali´nde sahneye çıkmak benim için onır ve aynı zamanda çok anlamlı olmuştır. Onur diyorum, çünkü Artvinliyiz, Artvin´in sesi, Artvin´in evladıyız, Memlekette memleketi söylemek çok güzel. Benim için çok anlamlı olması ise 5 yıldır Kafkasör Festivali´nde bu güzel insanlarla buluşamadık. Bu açıdan bakınca, benim için duygulu bir konser oldu.
Saz arkadaşlarım, çok değerli kadim dostum Bahadır Ural´a, Volkan Çeliktaş´a, Osman Hocamıza, Doruk Yıldırım´a, Özgür Genç´e gönülden teşekkür ediyorum. Kafkasör´de sahne almak, Artvin´in muhteşem doğasında Artvin türkülerini söylemek benim için anlatılmaz bir duygudur.
Başkanımıza yerel sanatçılarımıza sahip çıktığı için teşekkür ediyorum. Bir sanatçı kolay yetişmiyor. Onları onure etmek, destek vermek gerekiyor ki var olabilsinler. Türkülerini yürekten, severek söylesinler. Bu konser benim için gerçekten çok anlamlı ve çok çok güzel oldu. Teşekkürler Artvin, Teşekkürler Kafkasör ekibi."ifadelerini kullandı.
Konserde kamera çekimi yapan, bir çok TV dizisinde rol alarak Artvin´in gururu olan sinema ve dizi oyuncusu Serdar Özbayrak. amcasının konserinde olmaktan gurur duyduğunu belirterek;"Bu akşam Kafkasör Arena’da amcam İbrahim Özbayrak´ın konserinde kamera çekimi yapmak benim için onur vericiydi.
Memlekette olmak, insanlarımızla birlikte türkülerimizi birlikte söylemek, bu anları kayda almak güzel bir duygu. Amcam 5 yıl aradan sonra sahne aldı. Hem de Kafkasör ´de. İlimiz, memleketimiz çok güzel. Bunu hiç bir şey ile anlatamayız. Ben senenin çoğunu İstanbul´da geçiriyorum. Çok dizide rol aldım. Artvin´in adını duyurmak için elimden geleni yaptım ve bundan sonra da yaparım. En son Macahel´de çekilen Kovan Filmi’nde gazeteci olarak rol aldım. Vizyona girdiğinde izleyeceğiz. Ben de herkese teşekkür ediyorum. "dedi.


 

Bu haber 1265 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com