11.06.2019
Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin başkanlığında Haziran ayı olağan meclis toplantısı Orta Mahalle’de bulunan Star Düğün Salonu’nda, halkın katılımı ile gerçekleşti.

 

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin,  seçim vaatleri arasında yer alan şeffaf belediyecilik anlayışını sürdürmeye devam ediyor. İlki Mayıs ayında halka açık olarak Yeni Mahalle’de yapılan meclis toplantısının ikincisi Orta Mahalle’de yapıldı. Artvin Belediyesi’nin sosyal medya hesapları üzerinden de canlı yayınlanan Haziran ayı Meclis Toplantısı Başkan Elçin’in 18 gündem maddesini okunmasıyla başladı.

 

Eksiksiz katılan meclis üyelerinin onayına sunulan 18 madde tek tek görüşülerek karara bağlandı. Toplantı sonrası Başkan Elçin vatandaşların sorularını, istek ve taleplerini not alarak tek tek cevap verdi.
 
Belediye Meclis Toplantıları Şeffaf Belediyecilik anlayışı kapsamında halkın katılımıyla her ay farklı mahallede yapılacağını belirten Başkan Elçin şunları kaydetti:
 
Elçin: ” Meclis üyelerinin oturum şekilleri Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin oturma şekline göre düzenlenmiştir. Halka açık olmasından dolayı meclis toplantısına ait konularda halkın hiç ses çıkarmadan sadece izleyici olması gerekmektedir. Toplantı bittikten sonra halkımızla Artvin’e ne yapabiliriz diye sohbet edeceğiz. İlk toplantımızı Yeni Mahalle’de gerçekleştirmiştik. İkincisini de Orta Mahalle’de gerçekleştiriyoruz.
 
Şehit ve gazi yakınlarının 65 yaş üstü vatandaşların belediye minibüslerinden ücretsiz yararlanabilmesi için belediyemize müracaat ederek alacakları kart ile minibüslerden yararlanacaklardır bunun için belediyemize başvurmaları gerekmektedir.
 
Sokak hayvanları ile ilgilide HAYDİKO ile birlikte çalışma yapıyoruz.
 
Vatandaşlarımız da hayvanlarımız da rahat yaşayacaktır.
 
Kafkasör´de temizlik kampanyası düzenlendik. Vatandaşlarımızın bu bölgeyi de temiz kullanmasını istiyoruz ve yaylamızın temiz kullanımı ilgili tedbirde alacağız engelli tuvaletinin de bulunacağı wc sayılarını artırıp halkımızın hizmetine sunacağız.
 
Sorunlar karşısında çözüm için buradayım. Bahanelerin arkasına sığınmayacağım. Seçim kitapçığında ne dediysem hepsini yerine getireceğim. Ay sonuna kadar Artvin´in her yerinde internet kullanılacak. Artvin artık akıllı kent olacak.
 
Toplantı sonunda yapılan soru cevapta, Orta Mahalle sakinleri mahallelerinde ki yeni yapılan imar revizyon planı hakkında ki sorunları dile getirdiler. 7 Mart Sokağı’nın olduğu mevkiye dolmuş taksi istediler. Konularla ilgili notlarını aldığını ifade eden Başkan Elçin sorunlar ve istekler karşısında değerlendirmelerden bulunduktan sonra hizmet götüreceklerini söyledi.
 
Star Düğün Salonu’nda gerçekleşen Meclis Toplantısına; Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Belediye Meclis Üyelerinin yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ahmet Biber, Özgürlük ve Dayanışma Partisi İl Başkanı Sercan Dede, STK temsilcileri, mahalle sakinleri ve vatandaşlar katıldı.

Bu haber 548 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : artvin.bel.tr

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com