08.06.2019
Rampası bulunmadığı için güneşe ve insanlara hasret olarak yaşayan 47 yaşındaki Mahmut Acar, artık evden çıkabiliyor, engelli aracıyla yol kenarında insanlarla merhabalaşıyor, boş durmamak için selpak mendil satıyor. Çoğundan para da istemiyor, varsa verin yoksa canınız sağ olsun diyor! Bu engelli bir insan için büyük bir mutluluk, evin dışına çıkabilmek, güneşi görebilmek, terlemek, hafif üşümek, hayvan görmek, insan görmek.

 

Miralay Şükrü Bey Caddesi Medine ‘nin Şelalesi’nin önünde engelli aracıyla duran Mahmut’a birçok insan merhaba ediyor, araçlarıyla duran Artvinliler, ihtiyaçları olmasa bile Mahmut’tan selpak alarak onunla sohbet ediyor.

 

VALİ DOĞANAY ENGELLİ RAMPASINI
AÇIK KAPI MARİFETİ İLE YAPTIRDI
 
Rampanın yapılması için dönemin Valisi Ömer Doğanay, açık kapıyı devreye sokarak kısa sürede belediye ile birlikte engelli rampasının en hızlı şekilde yapılması talimatını verdi. Gerçekten de çok kısa bir sürede bu engelli rampası yapıldı.
 
Engelli rampası yapıldıktan kısa bir süre sonra Vali Ömer Doğanay’ın Artvin’deki görevi sona erdi. Artvin’den ayrılırken, aracıyla Mahmut’u yol kenarında gören Doğanay o anda telefonla konuşuyordu.
 
VALİ DOĞANAY ARTVİN´DEN AYRILIRKEN MAHMUT’LA VEDALAŞMAK İÇİN CEZAEVİ VİRAJINDAN GERİYE DÖNDÜ
 
Telefon konuşması bitince Mahmut Acar’ın yol kenarında gördüğünü hatırladı.
Cezaevi virajından geriye dönerek eşiyle birlikte Acar ile vedalaşmış, bu davranış, orada bulunan herkesi duygulandırmıştı.
 
7 Haziran 2019 Cuma günü yine Mahmut aynı yerinde insanlara gülücük dağıtarak beklerken, Artvin Engelliler Dernek Başkanı Hatice Nur Ersöz ve Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Sami Özçelik tarafından ziyaret edildi. Mahmut Acar, yanına gelen Ersöz ve Özçelik’e teşekkür ederek,
 
HABERİN YEREL BASINA ÇIKMASIYLA
BU ENGELLİ RAMPASI YAPILDI
 
“Sami Abi bu engelli rampasının yapılması için ilk haberi yapan gazeteci ağabeyimdir. Sayın Vali bu haberi okumuş, benim güneşe, insana hasret olduğumu okumuş, çok duygulanmış. Aslında Vali Ömer Doğanay eşiyle birlikte daha önce bize gelmişti. Bana bir isteğin var mı dedi.
 
O zaman ortopedik, belimi vücudumu ağrıtmayacak yatak istemiştim. Onu hemen aldırdı ve eve getirildi. Başka bir istekte daha bulunamamıştım. Çünkü peş peşe desem fırsatçılık olarak anlar dedim. Gazeteci Sami Ağabeyime söyledim. Engelli rampası olursa diye. Yine Sayın Valimiz kısa sürede bunu yaptırdı. Kendisine bir kere daha teşekkür ediyorum.
 
YENİ VALİMİZİ EVİMİZE DAVET EDİYORUM
 
Benim yeni Valimizden isteğim şudur. Öncelikle ilimize hoş geldi. Görevinde başarılar diliyorum. Eğer evimizi ziyaret ederse gerçekten mutlu olurum. Evimiz çok iyi değil. Alt kat engelli için uygun değil. Özellikle banyo tuvalete gitmek benim için çok acı verici. Ablamın gücü yetmiyor.
 
ARTVİN ENGELLİLER DERNEĞİ’NE TEŞEKKÜR EDERİM
 
Eğer engellilere uygun, kolayca gidebileceğimiz bir tuvalet ve banyo yapılırsa çok mutlu olurum… Çok dua ederim. Ben her şeye rağmen yaşamayı seviyorum. Engelliyim diye asla yüzümü asmıyorum, tam aksine gülüyorum. Yaşamanın çok güzel bir şey olduğunu anlatıyorum.
 
Yaparlarsa mutlu olurum, yapmazlarsa canları sağ olsun. Bir isteğim daha var.
 
O, o kadar önemli değil. Hatta benim için lüks. Canım sıkıldığında bakacağım, oyun oynayabileceğim bir tablet istiyorum.
 
Ben engellilere, ailelerine her zaman sahip çıkmaya çalışan, bizler için uğraşan Artvin Engelliler Derneği’ne, bize yardım eden hayırseverlere, Valimize, Belediye Başkanımıza, tüm yetkililerimize teşekkür ederim. Hatice Ablam, geldiğiniz için teşekkür ederim. ”dedi.

 

Bu haber 619 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com