05.06.2019
Artvin´de, Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma töreni düzenlendi.

 

 

Artvin Valiliği ve Artvin Belediyesince Atapark önünde organize edilen programda Vali Yılmaz Doruk, Belediye Başkanı Demirhan Elçin ve beraberindeki protokol üyeleri, kent halkıyla bayramlaştı.

 

Buradaki bayramlaşma merasimin ardından Artvin Merkez Camisi meydanındaki bir çay bahçesine giden Vali Doruk ve beraberindekiler burada vatandaşlarla çay içerek bir süre sohbet etti.
 
Vali Doruk, burada yaptığı konuşmada, bayramların dayanışma, kaynaşma, birlik ve beraberlik duygularının en üst seviyede yaşandığı, özel günler olduğunu ifade etti.
 
Bu özel günlerde sevinmek kadar sevindirmenin de büyük önem taşıdığını belirten Vali Doruk, “Sevinmek kadar sevindirmenin de büyük önem taşıdığı bu özel günlerde, toplumsal dayanışmanın da gereği olarak yoksul, kimsesiz, hasta ve yaşlıları ziyaret etmek, maddi ve manevi yardımlarda bulunmak, onları sevindirmek manevi duygularımızı güçlendirecektir.” dedi.
 
Bayramın huzurlu ve güzel bir ortamda geçmesi için kentte gereken her şeyin yapıldığını dile getiren Doruk, "Ramazan Bayramı’nın ülkemize, milletimize ve tüm İslam âlemine hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum." diye konuştu.
 
Buradaki programın ardından Vali Doruk ile Belediye Başkanı Elçin, Çarşı Mahallesi Polis Karakolu, 25. Mekanize Tugay Komutan Yardımcılığı ve İl Jandarma Komutanlığını ziyaret ederek burada görev yapan polis ve askerin bayramlarını kutladı.
 
Devamında Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Müdürlüğüne bağlı Çocuk Evlerini ziyaret ederek buradaki çocuklarla bayramlaşan Doruk, çocuklara çeşitli hediyeler verdi. Artvin Devlet Hastanesi’ni ziyaret ederek burada tedavi gören hastalara şifa dileyerek, bayramını kutladı.
 
Vali Doruk ve beraberindekiler son olarak Garnizon Şehitliği´ni ziyaret ederek şehitlerimizin mezarlarına karanfil bırakarak, dua okudu.

Bu haber 533 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : avbm

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com