02.06.2019
Yüksek Seçim Kurulu (YKS) kararıyla iptal edilerek yenilenen, Artvin Yusufeli ilçesinde oy kullanma işlemi tamamlandı. Seçimleri 367 oy farkıyla Cumhur İttifakı adayı Ak Partili Eyüp Aytekin kazandı.

 

 

Artvin’in Yusufeli ilçesinde 31 Mart Pazar günü yapılan, Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde CHP’nin itirazı üzerine, 2 kısıtlı seçmenin oy kullandığı ve 2 zarfın usulüne uygun imha edilmediği gerekçesiyle YSK, Belediye Başkanlığı seçimini iptal ederek yenileme kararı vermişti.

 

İlçede, saat 08.00’da başlayan oy kullanma işlemi 17.00 itibariyle sona ermesinin ardından sandıklar açılarak oy sayımına geçildi. Yapılan sayımların ardından resmi olmayan sonuçlara göre, Cumhur İttifakı adayı Ak Partili Eyüp Aytekin 2 bin 446 oy alırken, Millet ittifakı Adayı CHP’li Barış Demirci ise 2 bin 079 oy aldı.
 
Seçimin ardından Ak Parti ilçe Binası’nın önünde toplanan çok sayıda partili büyük coşku yaşadı.
 
HAK YERİNİ BULDU EMANET EHLİNE KALDI
 
Burada açıklama yapan Ak Parti Milletvekili Erkan Balta, , “Bugün yenilenen seçimlerde 10 yıl boyunca Yusufeli’ne çok güzel hizmetler kazdırmış Eyüp Aytekin kazandı. Hak yerini buldu emanet ehlinde kaldı. Yusufeli AK Parti’nin bayrağını Türkiye’de daima en yüksekte taşımış bir ilçe. 31 Mart’ta Yusufeliler şaka yaptı, CHP’lilerde bunu gerçek zannetti. 320 civarında oy farkıyla AK Parti seçimleri almış bulunmaktadır. Ben sonuçların ülkemize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 
Balta, seçim sürecinin demokratik bir anlayış içinde geçmesini sağlayan ilçe halkına teşekkür ederek “Yine seçimlerin yenilenme kararı sonrası adaylığını çekerek AK Parti’ye destek veren MHP Adayı ve teşkilatına da gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
VATANDAŞLARIMIZ İLÇESİNİN GELECEĞİNE SAHİP ÇIKTI
 
Cumhur ittifakı Adayı Ak Partili Eyüp Aytekin seçimin ardından yaptığı açıklamada,” Demokrasinin kaybedeni olmaz, hakikaten uzun bir seçim süreci geçirdik. Vatandaşlarımız ilçesinin geleceğine sahip çıktı. Özellikle Cumhur İttifakı’yla birlikte 2 Haziran sürecine gitmemiz yeni bir sinerji katmış oldu. Ben bu vesileyle emeği geçen bütün hemşerilerime Cumhur ittifakı’nı iki değerli teşkilatına çok çok teşekkür ediyorum” dedi.
 
Konuşmaların ardından partililer sevinç gösterileri yaparak dağıldı.

Bu haber 735 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com