01.06.2019
Fen Lisesi öğrencilerince hazırlanan “TUBİTAK 4006 bilim fuarı” açıldı.

 

Okulun spor salonunda düzenlenen ve beğeni toplayan fuarda fizik alanında 11, matematik alanında 7, kimya alanında 2, biyoloji alanında 2 ve coğrafya alanında 1 proje olmak üzere toplam 23 proje sergilendi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, öğretmen ve öğrencilerin yoğun gayretleri sonucu ortaya çıkan eserlerin bilim ve teknoloji yeni buluşların ilk adımı olması temennisinde bulundu.
 
Kahveci, “Bu fuarda eserlerini sergileyen öğrencilerimiz, yarınlarda ülkemiz adına buluşların mimarı olabilirler. Biz biliyoruz ki hiçbir icat sıfırdan var olmamıştır. Her icadın bir öncesi vardır. Eğitim camiamızda bizlerde akılcılığın temeli olarak bilim ve teknolojiyi esas aldık. Öğrencilimize de bu çerçevede eğitim veriyoruz” diye konuştu.
 
Kahveci, öğrencilere ve öğretmenlere ortaya koydukları eserlerden dolayı teşekkür etti.
 
Konuşmalar sonrasında Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Cüneyt Öztürk, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci fuarın açılışını yaptı.
 
Vali Doruk, açılış sonrası fuarı gezerek öğrencilerden yaptıkları eserleriyle ilgili detaylı bilgi aldı ve başarılı çalışmalarından dolayı kutladı.

Bu haber 548 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : avbm

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com