29.05.2019
Artvin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan mesleki ve teknik eğitim fuarı beğeni topladı.

 

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Eğitim Fuarı’nda sergilenen ilginç ürünler beğeni topladı.

 

Okulun çok amaçlı salonunda düzenlenen fuarının açılışına Vali Yılmaz Doruk, Belediye Başkanı Demirhan Elçin, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, bazı kurum amirleri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.
Artvin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin çalışmalarının sergilendiği fuarda günlük yaşama yönelik elektrik, elektronik, bilgisayar, tesisat, motor, mobilya, metal teknoloji alanlarında birçok eser yer aldı.
 
Fuarın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Şehmus Bulut, Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin ülkemizin nitelikli iş gücü ihtiyacını karşıladığını belirterek; “1949 yılında sanayi parkında açılan okulumuz 1960 yılından itibaren şuan ki adresinde eğitim-öğretim faaliyetlerini yürütmektedir. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arasında imzalanan protokol kapsamında Türkiye’deki 81 proje okulundan biriyiz. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yapımı devam eden 16 derslikli yeni okul binamız ve 180 öğrenci kapasiteli modern pansiyon binamızın kısa süre içerisinde hizmete açılacak olması eğitimimize güç katacaktır. Alanlarında uzman, deneyimli öğretmenler ile genç ve dinamik öğretmenlerimizin koordineli çalışması sayesinde öğrencilerimizi akademik olarak hazırlamanın yanı sıra meslek ahlakına ve mesleki değerlere sahip yenilikçi, girişimci, üretken ve ekonomiye değer katan ehil bireyler yetiştirmek misyonu ile eğitim öğretime devam etmekteyiz.” dedi.
 
İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci ise projelerin tamamen öğrencilerin kendi emekleri ve yerli ürünler olduğunu ve tasarlanan projelerin insanların daha kaliteli yaşam sürmesi için hazırlandığını söyledi.
 
Açılış konuşmalarının ardından fuarın açılışını yaparak stantları tek tek gezen Vali Yılmaz Doruk, öğrencilerin ürettiği her projeyi çok beğendiğini belirterek, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diledi.
Öğretmenlerin koordinatörlüğünde öğrenciler tarafından hazırlanan stantları gezen Vali Doruk, genç mucitlerin hazırladığı birbirinden farklı projeleri ilgiyle izleyerek, başarılı çalışmalarından dolayı kendilerini kutladı.
 
Fuar, bir hafta ziyarete açık kalacak.

Bu haber 430 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : avbm

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com