12.05.2019
Artvin Valiliği ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından şehit aileleri ve gaziler için DSİ 26. Bölge Müdürlüğü’nde düzenlenen iftar programına şehit aileleri ve gaziler, Artvin Valisi Yılmaz Doruk ile Eşi Meral Doruk, Garnizon Komutanı Piyade Albay Abdurrahman Cengiz Çerçi, Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Bahtiyar Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi, Artvin Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Naim Günal ve bazı daire amirleri katıldı.
 

Vali Yılmaz Doruk, iftar yemeği sonrası programa katılan şehit aileleri ve gazilerle bir süre sohbet ederek sorun ve taleplerini dinledi.

 

Vali Doruk, burada yaptığı konuşmada, "Şehit ve gazilerimizin bizim için, ülkemiz için yaptıkları fedakârlığın, ödedikleri bedelin büyüklüğünü ifade etmeye kelimeler yetmez. Onlar sahurlarda, iftarlarda kandiller yansın, teravihlerde kubbeler Allah kelamıyla inlesin diye canlarını feda ettiler. Biz şayet bu ülkede huzur ve güven içerisinde yaşayabiliyorsak, bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz." dedi.
 
Şehit ailelerimiz ile gazilerimiz ve gazi yakınlarının devlet olarak da millet olarak da daima yanındayız. Şunu bilmenizi isterim ki sizin her sorununuz bizim sorunumuzdur. Kapımız her daim sizlere açıktır. Sizler bizim için çok kıymetlisiniz. Bu mübarek Ramazan günü vesilesiyle tüm şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Bu duygu düşüncelerle sizlerin Ramazan-ı Şerifinizi gönülden tebrik ediyor, Rabbimden bu mübarek ayın ülkemiz, milletimiz, bölgemiz ve tüm İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum." diye konuştu.
 
İftar programı Vali Doruk ile şehit aileleri ve gazi yakınlarının sohbeti ile sona erdi.

Bu haber 503 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 1 )

Belediye Başkanı nerde yoksa davet edilmedimi
 Ali Osman Uzun -- 13.05.2019 09:32
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com